EN

ГАРПІЇ АНАСТАСІЇ ПОДЕРВ`ЯНСЬКОЇ


Робота Анастасії Подерв`янської (Київ) з експозиції проекту “Античний Бестіарій”, Dymchuk Gallery (Київ) до 4 жовтня 2020 року.

Текст галереї:

Dymchuk Gallery представляє серію текстильних полотен Анастасії Подерв`янської за мотивами античних міфів. Роботи виконані у техніці ручної вишивки та колажу.

У проекті “Античний бестіарій” художниця звернулася до чудовиськ та фантастичних істот, які населяють давньогрецьку міфологію. Вона фокусується на персонажах, для яких притаманне поєднання людського та тваринного начала, а також на еротизмі як незмінній складовій античного світогляду.

У своїх складних, багатошарових роботах Подерв`янська надихається різними аспектами давньогрецького мистецтва. Зокрема, частина її колажів створена під впливом класичного чорно- та червонофігурного вазопису. З іншого боку, незвичні матеріали, з якими працює мисткиня, дозволяють їй запропонувати власне прочитання античності.

Техніка виконання робіт є надзвичайно важливою для цього проекту і для творчості Анастасії Подерв`янської в цілому. Текстиль і вишивка як традиційне ремесло стає об`єктом сучасного мистецтва завдяки сміливим сюжетам та несподіваним поєднанням. Підважування цього “жіночого” заняття посилює мотив звільнення жіночої сексуальності, який досліджує художниця.

Химерні герої з панно Подерв`янської разом складаються у своєрідну енциклопедію, бестіарій, в якому античність виявляється як ніколи близькою до сучасності.

Анастасія Подерв’янська

У 2002 закінчила Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури, відділення монументального живопису, майстерню М. А. Стороженка.

З 2002 року членкиня НСХУ, з 2020 – Fiber Art Fever.

Лауреатка V Всеукраїнської Трієнале текстилю та володарка третьої премії 8th WTA World Textile Art Biennial, Мадрид, Іспанія.

Учасниця 20 персональних та понад 40 групових міжнародних та українських виставок.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.