EN

Гамлет Зіньківський в Центрі сучасного мистецтва М17

18 лютого о 19.00

Текст організаторів:

Виставка Гамлета Зіньківського — “3652019 + ⅔”. Це компілятивний проєкт, що поєднує дві річні серії графіки за 2019 і 2021 роки.
Числа, як і ті, з яких складена назва нової виставки Гамлета, мають значення — іманентні чи зовнішньо приписані. Так 365 — цифра на позначення кількости днів у календарному році. Водночас кожен із цих триста шістдесяти п’яти, чи навіть загалом, позначає щось персональне — тоді було те, а потому сталося це… хоча рік може здаватися відсутнім. Такому забуттю протидіє письмо — щоденникові замітки. Це спеціальний спосіб, — який складається з двох неминучих речей: дати і спогаду.
На відміну від установ сховку, архівів, щоденникові записи завжди адресовані. Адресовані комусь далекому і по-той-біч-ному, можливо, близькому, найближчому — собі. Записати прожите, аби опісля стати прочитаним — це основна функція щоденникових записів. Незалежно óбраз чи текст чи разом, воно, зафіксоване і адресоване, створює історію, множинні історії. Всі як одна — ненадійні, адже зумовлені пам’яттю про минуле для майбутнього й побачені читачем(-кою) тут, зараз.
365 днів на паперах ⅔ вміщують один рік. Розташовані на стінах з певним інтервалом, аркуші організовують простір спогаду. Втім одноосібно кожен листок цього публічного щоденника митця є lieu de mémoire — місцем пам’яти. Його приватної насамперед. Хоча закріплена за конкретним днем і людиною, ця пам’ять цілком навмисно стає колективною завдяки місткості вираження образу і знаку, використаних Гамлетом у цій серії.
Гамлет Зіньківський — харківський митець, що працює в напрямку urban art, надаючи перевагу технікам графіки. Відомий своїми муралами з критичними підписами.
Кураторська група — Наталія Шпитковська, Євгенія Гавриленко.
Партнери: Adamovskiy Foundation та ArtCult Foundation.
Також 19.02.2022 відбудеться Artist talk — персональна зустріч з Гамлетом Зіньківським. Більше інформації про це згодом!
Усі відвідувачі повинні мати з собою один із наведених нижче документів: сертифікат про повну вакцинацію (дві дози вакцини), негативний PCR-тест, або тест на антиген, що зроблений не пізніше, ніж за 72 години, довідка про одужання після COVID-19.
Вхід вільний.
Центр сучасного мистецтва М17
Антоновича, 102–104
 
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.