EN

Галерея Portal 11 представляє виставку Максима Мазура «Транслітерація»

03.09.22 – 25.09.22, Київ, вул. Трьохсвятительська, 11.

Текст оргінізаторів:

Виставка повинна була розпочатись 25 лютого, але через війну цього не сталось. Для нас символічно знову відкрити двері галереї саме з Максимом Мазуром. Це наче продовжити читати книгу з тієї сторінки, на якій зупинився пів року назад.

 

Проект базується на трансформації візуальних образів, символів, знаків, предметів у абстрактну чуттєву форму поза традиційного світоглядного сприйняття. Автор свідомо відмовився від класичних живописних матеріалів на користь експерименту з об’єктами, намагаючись використати їх власний потенціал. Шляхом очищення реді-мейду кольором від зайвої інформативності, мистець досягає візуальної виразності, віддаляється від продукування ілюзорної реальності, репрезентуючи твори як елементи цієї реальності.

 

 

Віддаляючись від картинності як зображення, автор заглиблюється в текстуру, фактуру, колір, форму та пластику предмету, позбавляє речі конкретного зображення аж до повної втрати початкової предметності. Метод транслітерації передає текст з однієї графічної системи засобами іншої графічної системи. Метод став основою стандарту для перекладу нелатинських систем письма на латиницю із збереженням буквеного образу слів.

 

Максим Мазур народився 25.03.1990 р. в Решетилівці, Полтавська область, Україна. Навчався в Державній художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка, Київ.(2005-2008) та в  Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, спеціальність “Станковий живопис” (2008-2014). В 2020 році він став співорганізатором арт-простору «інститут автоматики» в будівлі ДНВК КІА, Київ.

Максим – учасник багатьох виставок, роботи автора знаходятся в Музеї сучасного українського мистецтва, м. Луцьк; Черкаському художньому музеї; Національному музеї Прикарпаття, м. Івано-Франківськ; в приватних колекціях.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.