Меню

ФУРАМАННИЙ ПРОВУЛОК. РЕСТАВРАЦІЯ РОБІТ


Ірина Ластовкіна (Київ) про рестарацію робіт. Репортаж з відкриття виставки.  Експозицію в НАОМА (Київ) можна подивитися до 6 грудня.

Текст організаторів:

29 листопада у виставковому залі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відкриється експозиція живопису «Сквот: Фурманний провулок» з приватної колекції співзасновника Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва – Михайла Царьова* (Німеччина).

Легендарний сквот «Фурманний провулок», який проіснував у Москві з 1987 по 1990 рік, став пострадянським інтернаціональним осередком, важливою сторінкою часу і творчим поштовхом у митців, які жили і працювали в цій комуні, тим, хто був дотичний до цього феномену, оскільки вплив Фурманного був набагато ширший і розповсюджувався на все середовище художників, теоретиків, арт-менеджерів, колекціонерів та тодішніх учасників околомистецького життя. Сквот став знаковим етапом для деяких українських художників, які брали в ньому безпосередню участь: Микола Філатов (Львів-Москва), Олег Тістол (Київ), Марина Скугарєва (Київ), Вінні (Костянтин) Реунов (Київ), Перці — Олег Петренко та Людмила Скрипкіна (Одеса), Яна Бистрова (Київ-Париж), Лариса (Одеса, Москва, Ротердам) і Костянтин Звєздочетови (Одеса, Москва), Юрій Лейдерман (Одеса, Берлін), Олександр Харченко (Київ).

Виставка складається з більше 20-ти творів, які придбані в різні часи, в тому числі на закордонних аукціонах, що надзвичайно важливо, як реституція українського культурного надбання, оскільки 80-90-ті роки становлення українського сучасного мистецтва – цінний та рідкісний історичний період у зв’язку з тим, що українська держава припинила робити закупки до державних музейних фондів, український колекціонер ще не сформувався і переважна кількість робіт цього часу була вивезена за кордон.

Куратор проекту – галерист та арт-експерт, Евген Карась

Михайло Царьов – бізнесмен, колекціонер (більше 400 робіт сучасного мистецтва) та меценат, засновник фонду Michael Tsarev Art Projects, засновник фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва Linoleum, співзановник Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва.

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для свободного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.                 Бачите помилку, пишіть сюди