EN

ФОТОВИСТАВКА СПІЛЬНОТИ “КОРІННЯ”


Куратор Тарас Федоренко (Київ) та кураторка Аля Сєгал (Київ) про ідею фотовиставки в галерейному просторі “Авангарден” (Київ). Проєкт “Тривання”Київ, 2022.

Текст організаторів проєкту:

«Коріння» – створений ентузіастами плацдарм для об’єднання українських фотографів та розвитку документально-рефлексійної фотографії. Маючи на меті сформувати нову спільноту, «Коріння» зібрало роботи двадцяти пяти світлярів. У їхніх роботах ми помітили не сухий репортажний знімок, а особисту взаємодію з пережитим та відрефлексовану реальність. На виставці представлені роботи, створені після 24 лютого.

Всі автори надіслали по одному фото, яке могло б найкраще репрезентувати їхню практику. Ця вибірка демонструє зріз актуальної української документальної фотографії. Для нас війна не є заголовком новини, вона є живим явищем, на яке ми дивимося крізь об’єктив камери. Війна в світлинах обраних авторів представлена не лише буквально, але і образами, на які вона наклала свій відбиток.

Авангарден, галерейний простір, у якому представлена виставка, сьогодні є одним із таких осередків, де присутність війни відчувається особливо: нині галерея перетворилася на гуманітарний штаб волонтерської організації «Кyiv Volunteer». Тут координується робота цілої мережі ресторанів, які після повномасштабного вторгнення почали працювати як волонтерські кухні.

Автори: Дмитро Лобко Юрко Дячишин Богдан Гуляй Сергій Ласточка Даніїл РУссов Ліза Букреєва Микита Кассель Владислав Краснощок Ксенія Калев Георгій Іванченко Антон Борисенко Сашко Мака Іван Заєць Софія Чайковська Ада Загородня Костянтин Гузенко Петро Чекаль Михайло Палінчак Ігор Чекачков В’ячеслав Ратинський Роман Бордун Геннадій Сушко Тарас Федоренко іван Самойлов Антон Кулеба.

Кураторська група: Тарас Федоренко, Георгій Іванченко, Аля Сєгал

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.