EN

Фестиваль Kharkiv MeetDocs відбудеться попри війну

Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно повертається з оновленим візуальним стилем та анонсує дати проведення.

Kharkiv MeetDocs уже шостий рік поспіль є культурним голосом сходу України. Це міжнародний фестиваль документального та художнього кіно, який сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, що значно постраждали внаслідок російської агресії.

Цьогоріч організатори вирішили не припиняти діяльність фестивалю, адже саме зараз, під час російського вторгнення, документальне кіно грає надзвичайно важливу роль. Воно не просто засвідчує події — документальні фільми є інструментом інформаційної війни та складовою доказової бази злочинів ворога. Розповідає про унікальний український досвід боротьби та є великою частиною культурної репрезентації українців у світі. Водночас всередині країни документальні проєкти представляють мистецький погляд на події, перетворюючись на найбільш актуальний напрям розвитку в українській кіноіндустрії.

З міркувань безпеки Kharkiv MeetDocs відкриється у Києві та проходитиме 1-6 жовтня в гібридному форматі. Фестиваль відбуватиметься за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Євгенія Крігсхайм, директорка та засновниця фестивалю, коментує:

«Ми вирішили, попри всі обставини, провести фестиваль і цього року. Не можна згортати діяльність, коли українська культура навпаки потребує якнайширшої присутності у світі. Сьогодні документалістика стає основним напрямком українського кінематографа, і це зрозуміло. Митці прагнуть відрефлексувати події навколо та зафіксувати історичний момент, розповідаючи українцям і світу невигадані історії нашої боротьби за існування. І ми як фестиваль документального кіно просто не могли стояти осторонь. Задля безпеки цьогоріч ми відкриємо подію у Києва, адже Харків і досі знаходиться під атаками ворога. Але наступного року, я певна, ми проведемо фестиваль уже вдома. І ми надзвичайно вдячні партнеру, Федеративному міністерству закордонних справ Німеччини, за підтримку, завдяки якій MeetDocs може продовжувати свою діяльність».

Фестиваль також оновив свій візуальний стиль. Тепер у нього два акцентних кольори – синій і жовтий, символи свободи, незалежності та віри українців у перемогу. Баланс чорного і білого – це відтінки війни, у якій сьогодні живуть мільйони наших громадян. А додатковий червоний – колір пролитої крові в боротьбі за свободу та любові, яка нас об’єднала. До того ж MeetDocs обрав пам’ятник Шевченку в Харкові, укріплений мішками із піском, своїм символом: як скульптуру бережуть від руйнації внаслідок обстрілів, так і фестиваль прагне вберегти українське кіно.

Організатори фестивалю певні: культура не є поза політикою. На культурному фронті теж триває запекла боротьба, і документальне кіно є в ній потужним інструментом. Світ почав цікавитися Україною, українцями, українською історією та культурою. Він прагне зрозуміти, чим ми відрізняємося та чим подібні на інших, чому й за що боремося, які маємо ідеали, світогляд, прагнення. І документальний кінематограф дає відповіді на ці питання. З одного боку, кіно є найбільш легким для сприйняття видом мистецтва, а з іншого – документальні свідчення дозволяють глядачеві побачити реальні події та емоційно пропустити їх крізь себе.

Невдовзі буде оголошено дату старту подачі заявок на фестиваль. Стежте за новинами фестивалю у соцмережах (Instagram, Facebook).

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.