EN

ФЕМІНІЗМ Є…

Виставка в Музеї жіночої та гендерної історії (Московський пров. 124а).

Текст організаторів:

Програма відкриття 15 серпня:

12.30 – перфоманс “Як Бути?” (Альона Мамай)
13 – кураторська екскурсія, перформанс “Дівоче прізвище” (Леся Пчьолка)
14.30 – показ фільму “WOMEN*. What we are fighting for” (реж. Аліна Шевченко, Вікторія Гуйвік)
15.15 – самостійний огляд виставки, перформанс “Дівоче прізвище” (Леся Пчьолка)
16.00 – показ фільму “WOMEN*. What we are fighting for” (реж. Аліна Шевченко, Вікторія Гуйвік)
16.45 – кураторська екскурсія, перформанс “Дівоче прізвище” (Леся Пчьолка)
18.00, ПрайдХаб – показ фільму “WOMEN*. What we are fighting for” (реж. Аліна Шевченко, Вікторія Гуйвік)

Відкриття виставки відбудеться у форматі, адаптованому під карантинні умови. Одночасно в приміщенні музею може знаходитись обмежена кількість людей. Для відвідування виставки, перегляду фільмів та лайв-перформансу необхідно зареєструватись: https://forms.gle/WvK1iQqSzoh26vYb6.

З 17 серпня виставка буде відкрита з 11.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю.

Виставка «ФЕМІНІЗМ Є…» складається з декількох векторів, які досліджують феміністки. Ці вектори пов’язані з внутрішнім та зовнішнім, соціальним та культурним, тілесністю та сексуальністю.

Таким чином, ми пропонуємо об’єднати різні точки зору та скласти власну, шукаючи відповідь на запитання ЩО ТАКЕ ФЕМІНІЗМ?

Говорячи про фемінізм, ми починаємо з уявлень про те, якими можуть бути жіночі персонажі в різних міфах та легендах, досліджуємо та пропонуємо альтернативну думку, зміну типових для нашої культури уявлень, понять, ідеалів та стандартів. Ми маємо власний голос та підтримуємо різноманіття поглядів. Ми не сперечаємося, а пропонуємо зануритися у альтернативну реальність та по-новому осмислити сьогодення.

Наша мандрівка починається з перевтілення класичних чоловічих образів – воїна та героя та пошуку/збору себе як частини колажу, відповідаючи на запитання: а що в мені є від жінки? А що пропонує домінуючий культурний дискурс?

Ставлячи ці запитання, ми говоримо про рівність та підтримку, маніфестуючи це в публічних акціях, перформансах. Ми згадуємо, чим займались наші бабусі та чим можемо займатись ми, у ХХІ столітті, завдяки феміністичному руху суфражисток та феміністок.

Рухаючись від осмислення сорому та дитячих травм, ми приходимо до прийняття власної ідентичності та сексуальності як вільної та незалежної, адже ФЕМІНІЗМ Є… СВОБОДА.

Кураторки виставки: Тетяна Ісаєва, Тетяна Корнєєва

Учасниці виставки: Надя Саяпіна, Таня Капітонова, Тетяна Корнєєва, Альона Мамай, Вікторія Гуйвік, Аліна Шевченко, Поліна Макарова, Анастасія Гарбузова, Надія Бабинська Вірна, Леся Пчьолка, Юлія Літвінова, Ксенія Без’язична, Марін Люнель, Олена Каїнська, Катерина Пташка, Яна Черевань, Еліс Ніколаєва.

Виставку реалізовано Музеєм жіночої та гендерної історії в рамках проєкту bridging feminisms берлінської організації Декабристи за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.