EN

Фемінізм, діалог, спільноти. HER GAZE

Goethe-Institut в Україні спільно з ГО «Феміністична майстерня» шукають ілюстратор_ок та художни_ць для участі у проєкті Her Gaze в рамках програми Східного партнерства Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.  

 

Текст організаторів:

Her Gaze має на меті у мистецький спосіб зібрати та надати видимості жіночим досвідам війни, а також посилити обізнаність  мисткинь щодо етичних та безпечних методів роботи з архівами та персональними історіями людей, які пережили травматичний досвід в контексті загарбницької війни Росії проти України. Однією з цілей проєкту є створення феміністичної творчої групи за участі німецьких, українських та польських художни_ць і активіст_ок. Проект складається з двох частин: міжнародної онлайн лабораторії та літньої офлайн резиденції для молодих художни_ць-початків_иць з України.
ПРО ПРОЄКТ

 

До участі в онлайн лабораторії запрошуються ілюстратор_ки та художни_ці з України, Німеччини та Польщі, які працюють з темами гендерної рівності та фемінізму і зацікавлені в реалізації соціально значущих проєктів та міжнародній співпраці, а також готові працювати з темою війни. 10 відібраних за результатом опен-колу учасни_ць проєкту працюватимуть з матеріалами архівів партнерських організацій, а також отримають рекомендації щодо самостійної роботи з персональними історіями. Ілюстрації на основі дослідження архівів будуть зібрані в колективний зін і представлені на виставках у Львові та Берліні в листопаді 2023 року разом із результатами програми літньої резиденції для молодих українських художниць-початківиць, набір на яку відбудеться окремо. Літня програма передбачає навчальну програму практичного спрямування за підтримки досвідчених художни_ць, куратор_ок та дослідни_ць, зокрема, учасни_ць онлайн лабораторії.

Спільна робота триватиме впродовж 5 місяців і включатиме щонайменше раз на місяць обов’язкові спільні синхронізаційні зустрічі. Учасницям проєкту буде запропоновано різноманітні форми групової та індивідуальної роботи, менторська підтримка та лекції від запрошених експерт_ок. Окрім цього, відбудеться дводенний офлайн-нетворкінг для всіх учасни_ць проєкту в Берліні.

ВИМОГИ ДО УЧАСТІ:

  • наявність професійного портфоліо
  • обізнаність та високий інтерес до питань гендерної рівності та фемінізму
  • рівень володіння англійською мовою не нижче B2 (англійська буде робочою мовою проєкту)
  • готовність брати участь у щомісячних онлайн-сесіях нетворкінгу (червень-жовтень 2023 року, загалом 5 сесій)
  • готовність взяти участь у фінальному нетворкінг-заході в Берліні в листопаді 2023 року.

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО:

  • одноразову стипендію у розмірі 550 євро
  • покриття всіх виробничих витрат, пов’язаних з підготовкою до виставок та публікацією
  • покриття всіх витрат на поїздку до Берліна у листопаді 2023 року

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Ми заохочуємо подавати заявки на участь феміністичних ілюстратор_ок та художни_иць з різним життєвим досвідом і особливо вітаємо заявки від художників та художниць, які зазнали негативного впливу трансфобії, расизму, класизму, ейджизму, антисемітизму та інших форм дискримінації.

Щоб подати заявку на участь у проєкті, будь ласка, заповніть онлайн-форму англійською мовою та прикріпіть своє портфоліо до 10 червня 2023 року 23:59 за центральноєвропейським часом.

Без вікових обмежень.

МАЄТЕ ПИТАННЯ ЩОДО ПРОЄКТУ?

Дякуємо за Ваш інтерес до проєкту! Якщо у Вас є запитання, звертайтесь, будемо раді відповісти.

Ольга Тугарінова
фахівець з реалізації проєкту «Східне партнерство»
olha.tuharinova@goethe.de

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.