EN

ЕСКІЗИ МИКОЛИ БІЛОУСА


Сюжет записано на виставці «Полістилізм» в галереї «ЦЕХ» (Київ). Експозицію можна подивитися до 20 лютого 2020 року.

 

 

 

Текст організаторів:

Новий проект Миколи Білоуса надає глядачеві можливість пережити, як завжди, унікальний візуальний досвід. Уже в самій назві закладена тонка іронія, оскільки творче бачення автора зовсім не є еклектичним. Митець володіє власним неповторно цілісним впізнаваним стилем.

Будучи витонченим колористом, Білоус гармонійно поєднує кольори на своїх картинах, поміщаючи персонажів в сяючий серпанок винайденого їм базового тону. Цей тон є однією з найхарактерніших особливостей його мистецтва, являючи собою суміш трьох основних кольорів — жовтого, червоного і синього.

За допомогою цієї незвичайної суміші він створює на полотнах зачаровуючу атмосферу, що коливається, занурюючи героїв своїх полотен в стан, схожий на кінематографічний сон. Ірреальність того що відбувається підкреслює відсутність чорного кольору в основній композиції; тотально чорний колір використовується автором «Полістилізму» лише як колір повітря. Разом з тим, полотна насичені природністю, справжнім диханням. Герої його картин немов присутні в мізансценах на яскраво освітленому знімальному майданчику, являючи собою виконавців і виконавиць головних ролей в драмах власних життів.

Наносячи фарби на полотно у власній унікальній манері, Микола Білоус створює портрети, сповнені справжніх почуттів та дзвінких антагонізмів, висловлюючи за допомогою колірної гармонії тонкі нюанси емоційної напруги в повітрі між персонажами картин.

Художник уникає диктату фігуративності, задаючи настрій робіт за допомогою фарб, що зазвичай превалюють над сюжетом полотен, висловлюючи глибокі особисті переживання драматичною грою кольорів, які, тим не менш, складаються в композиції, що запам’ятовуються та зворушують яскраво вираженими характерами і глибиною взаємин, яка безпомилково зчитується. Його роботи — плакатні лише на перший, недосвідчений погляд: довге споглядання картин Білоуса відкриває уважному глядачеві об’ємний тривимірний простір, що нагадує зліпок незабутнього потаємного спогаду, який назавжди залишається в пам’яті. Будучи пост-медійним художником, Білоус створює неповторні ретро-фактурні портрети, яким властива цілісність рис і єдність стилю, які є раритетами в сучасну епоху фрагментарного кліпового мислення.

Павло Лужецький

Виставка проходитиме по 28 лютого 2020 року.

Арт-галерея «ЦЕХ»
Кирилівська, 69

Відкрито: вівторок — субота, з 14:00 до 20:00

ЦЕХ в Україні:

вул. Кирилівська, 69, Київ, Україна
тел.: +38 063 131 94 81
ЦЕХ у Литві:
вул. Vytenio 6, Вільнюс
тел.: +370 679 24 972
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.