ЕКСТЕР. Live Імерсивний перформанс-презентація

ЕКСТЕР. Live Імерсивний перформанс-презентація
Імерсивний перформанс-презентація «ЕКСТЕР.Live» об’єднує танцівників з Києва і Нью-Йорку під керівництвом хореографки Стефанії Нолл (США). 22 жовтня. Мистецький Арсенал (Київ, вул Лаврська, 10-12).

Текст організаторів:
Перформанс відбудеться у залах Мистецького Арсеналу у рамках виставки «Футуромарення». На виставці будуть представлені найяскравіші зразки українського авангарду, серед яких твори Олександри Екстер та мистців з її кола: Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Хвостова-Хвостенка, ін.
Дія відбуватиметься у десяти залах Арсеналу, а глядачі зможуть переміщуватися залами і занурюватися в атмосферу авангардних експериментів, що панувала і в київській майстерні Олександри Екстер століття тому. В кінцевій залі відбудеться презентація монографії Георгія Коваленка «ОЛЕКСАНДРА ЕКСТЕР». Дизайн книжки – студія ГРАФПРОМ.
Дизайнер Федір Возіанов створює для перформансу «Екстер. Live» колекцію суконь-картин, які слугуватимуть як одягом, так і сценографією, а Лідія Захарченко (бренд Zahara Clothes) створить колекцію капелюшків. Над відеоверсією перформансу працює відомий київський хореограф, режисер Анатолій Сачівко.
Олександра Екстер – визначна авангардна мисткиня світу, яка прожила в Києві більше 35 років свого життя. Київська майстерня живопису Екстер мала потужний вплив на творче життя міста. Тут регулярно бували Вадим Меллер, Анатолій Петрицький, Ніна Генке, Олександр Хвостенко-Хвостов, Климент Редько та ін. Разом із Олександром Богомазовим Екстер організувала у Києві перші виставки нового мистецтва – знамениті «Кільце» і «Ланка». Дослідники стверджують, що авангардна лінія української сценографії бере початок саме у студії Олександри Екстер.
Імерсивний перформанс та монографія про творчість мисткині є складовими проєкту «Авангард Олександри Екстер: київський період», який видавництво РОДОВІД створює за підтримки Українського культурного фонду та РМBА-14, групи випускників kmbs та їх друзів.

Музика: Віктор Рекало
Танцівники: Владислав Детюченко, Кейт Кузнецова, Катерина Курман, Богдан Кириленко, Поліна Луканська, Володимир Марчук, Джордан Ленґ, Елайза Рассел, Стефанія Нолл
22 жовтня, 19:30
Мистецький Арсенал (Київ, вул Лаврська, 10-12)
Щоб потрапити на подію, необхідно попередньо зареєструватися.
Кількість місць обмежено відповідно до карантинних вимог.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.