Дмитро та Влад Кришовські в галереї «Imagine Point»

Дмитро та Влад Кришовські в галереї «Imagine Point»

3 грудня о 12.00


Текст організаторів:

Відкриття спільної виставки митців Дмитра та Влада Кришовських.

«Johnson& Johnson» – саме так колись підписав спільне фото цих братів один знайомий. Нарешті братам Кришовським вдалося узгодити свої графіки, зустрітися в межах одного арт-простору і звільнитися від кількарічного напруженого очікування цієї події.

Звільнення стосується і уламків живих образів, що хаотично вирують у пам’яті митців і вимагають випустити їх назовні. Роботи братів Кришовських містять візуально протилежні прийоми, але їхня спільна сутність – у повторюваній деконструкції і зібранні пазлу з елементів дитячої свідомості, у фіксації безмежної кількості парадоксальних комбінацій їдей, сенсів і відчуттів.

Дмитро працює з ними педантично, навіть прискіпливо – у досконало точній графічній техніці і з ретельно вивіреними сполученнями до болі впізнаваних сутностей. Влад же несамовито жбурляє на полотно раптові образи, не допускаючи жодної акуратності, не викликаючи підозри у продуманості – але на виході кожен набір яскравих елементів виявляється на диво цілісним.

Куратор Олексій Малих побачив у доробку Кришовських дещо споріднене з його власною практикою – наполегливу роботу з архетипам свідомості та прагнення до простоти. За великим рахунком, композиції Кришовських є камерними, а центральні образи легко вихоплюються оком. Вони одразу впізнаються як близькі, трохи підзабуті зараз, але несподівано глибоко рідні у далекому й безтурботному минулому.

Феномен братів Кришовських цікавий і з наукової, і з мистецької точки зору. Як вони, маючи спільні гени і спільне дитинство, стали такими різними – лишається загадкою. Але якщо у генетиці ми навряд знайдемо відповідь, то до мистецтва звернутися можливо і навіть варто – особливо за цієї рідкісної нагоди одночасно побачити живопис Влада і графіку з левкасами Дмитра – лише зараз, лише у галереї «Imagine Point».

Галерея «Imagine Point»
Голосіївський проспект, 86/1

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.