Меню

Дмитро Молдованов у АЦ «Я Галерея»

Время получать, полотно, олія, 2019

.. Два ничейных башмака .., полотно, олія, 2019

13 березня о 19.00

Текст організаторів:

Запрошуємо вас на відкриття проекту Дмитра Молдованова «Порядок хаосу».
Один добросовісний чоботар все життя вдосконалював свою майстерність пошиву взуття. Він приносив людям користь, взуваючи їх у теплі чоботи, аби вони не мерзли й не хворіли. Але у старості чоботар зрозумів: щоб не хворіти, потрібно ходити босоніж, загартовуючи, таким чином, ноги. Стопи відчувають землю і єднають душу й тіло з природою. Тоді чоловік почав ходити без взуття, показуючи приклад іншим людям. Звідси й пішов вислів «чоботар без чобіт».
Притча, яку вигадав Дмитро Молдованов зображає одвічну циклічність буття. Все те, що здавалось нам істинним, завтра може стати хибним. Універсальні цінності не такі вже й універсальні та стабільні, як ми про це звикли думати. Десь колись свободою слова називали свободу слова білих чоловіків середнього достатку або свободою слова тих, хто лояльний до позиції більшості. Невідчужуваним правом на життя в деяких країнах у деякі часи не могли користуватись жінки або хворі діти. Та й слова «родина», «честь» або «співпереживання» не викликають в декого жодних звичних нам емоцій.
Події, що змінюють вектор руху – завжди радикальні. На своїх полотнах Дмитро Молдованов вплітає патологічні розриви світобудови у зафіксований порядок повсякдення. Кожна із вуличних історій – міський базар, тротуар із купкою дерев на узбіччі, травмується сценою непорозуміння розміреної буденності та хаосу. Прикметно те, що художник ніколи не виносить ці сцени на передній план – кожен із нешаблонних сценаріїв він ставить у ряд з іншими, звичними. Розриви усталеного порядку ніколи не нищать його у моменті. Вони здатні лише зафіксувати акт своєї присутності, іноді для того, щоб стати початком змін.
Марина Богуш
Вхід вільний.

Арт-центр Я Галерея

Хорива, 49Б

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою