EN

Денис Саліванов в The Naked Room

2 грудня о 19.00


Текст організаторів:

Галерея The Naked Room представляє Semi Life — першу персональну виставку Дениса Саліванова після довгого періоду лабораторної роботи.

Медіа художник Денис Саліванов звертається до консервативного живописного медіуму у виняткових випадках. В останні роки він досліджує процеси, що відбуваються із сучасною людиною в умовах постійного медіа-збудження, і це дослідження потребує від нього іншої мови та способу репрезентації.

Практику Дениса Саліванова різних років об’єднує один і той самий герой — знеосіблений everyman — втілення сучасної людини. Точніше, втілення того, що від неї залишиться, якщо відшарувати будь-які ідентичності — гендерну, соціальну, національну, культурну.

Якщо припустити, що ця людина відмовиться також від мислення, необхідності з цікавістю спостерігати за світом, сумніватися та ставити питання собі та іншим, вона перетвориться на взірцевого біоробота, що взаємодіє із середовищем майже рефлекторно. Напів-живу істоту, яка ідеально реалізує свою функцію в системі, фактично перетворюючись на її частину.

Ця серія — результат багаторічних спостережень за мешканцями Львівської площі, де знаходиться майстерня художника. Колись через сусідство з мистецькою академією та Будинком художника це місце завжди було центром богемного життя. Але останніми роками тут все більше офісів та працівників, що покірно обслуговують системи, які ніхто з них не ставить під сумнів.

Ці офісні працівники уявляються художнику напівживими. За допомогою сучасних технологій вони здатні бути присутніми в будь-якій точці планети, окрім власного тіла. Саме через порушення тілесної ціліснісності Денис Саліванов демонструє цю дивну сучасну форму напівжиття, коли все(всі) начебто рухається з прискоренням та генерує енергію, але при цьому залишається на диво статичним.

Живопис виявився на диво влучним інструментом аби втілити цей парадокс.

Денис Саліванов народився 1984 р. у Києві. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, на факультеті образотворчого мистецтва. Учасник групи ubik. Працює на перетині живопису, відео, звуку, різноманітних цифрових медіа. Самостійно вивчає точні та нейронауки. Живе та працює у Києві.

Вхід вільний

Виставка триватиме до 10 січня 2021 року
щоденно з 11:00 до 20:00

The Naked Room
Рейтарська, 21

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.