EN

Денис Копилов в Національному музеї Тараса Шевченка

1 липня о 18.30

Текст організаторів:

Артпроєкт «Ковчег “Чорнобиль”: перезавантаження» має на меті здійснити кардинальну трансформацію відношення до чорнобильської зони зі знаку «мінус» на знак «плюс», оскільки саме ця ЗОНА стала притулком для численних тварин, що абсолютно безпечно живуть і розмножуються після їх символічного порятунку від головного хижака – людини – у Ноєвому Ковчезі природи.
Значна частина робіт – банери розміром 2,50 на 5,00 метрів були складовою грандіозної експозиції з 11 фото-творів митця у Прип’яті, присвяченої 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що розташовувалась просто неба у самому серці міста. На творах з частини «Ковчег “Чорнобиль” глядач бачить великі фото тварин, зроблені Денисом Копиловим у різних куточках земної кулі, що розташовані у просторі чорнобильської ЗОНИ як символи перетворення цієї місцевості із зони смерті та занепаду на ЗОНУ ЖИТТЯ та ПОРЯТУНКУ. Роботи перебували у Прип’яті півтора місяці й тільки після ретельної перевірки та отримання усіх необхідних дозволів були перевезені у Київ.
Роботи з частини «Мутація» були створені автором у співавторстві з його мамою – Ольгою Копиловою – художницею, що вибірково розфарбовувала фотографії тварин, використані у проекті «Ковчег “Чорнобиль”», акрилом та гуашшю. У такий спосіб Денис візуалізує ідею уявних мутацій цих фото, що ніби піддались впливу радіації.
Даний артпроект став 50-ю ювілейною виставкою автора, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, за підтримки WWF Україна, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Раніше роботи фотографа були представлені у 10 країнах світу.
Твори з проекту «Ковчег “Чорнобиль”» стали рекордом України у номінації «Найбільша площа фоторобіт авторської виставки» м. Прип’ять.
Куратор арт-проєкту: доктор філософських наук, директор Арт-центру «Альтер Его» – Світлана Стоян/
Арт-проєкт триватиме по 25 липня
ВХІД ВІЛЬНИЙ.
Вартість:
• Звичайний квиток — 60 грн.
• Пільговий квиток — 30 грн.
Години роботи:
Вівторок–Неділя: з 10:00 до 18:00
Понеділок: вихідний.
Музей працює з дотриманням всіх карантинних норм.
Просимо не забувати про маски, а також зазначаємо, що на вході буде проводитись обов’язковий температурний скринінг.
Національний музей Тараса Шевченка
бульвар Шевченка, 12
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.