EN RU

«(de)Термінація» у МСУМ Корсаків (Луцьк)

«(de)Термінація» у МСУМ Корсаків (Луцьк)

До 4 липня

Текст організаторів:

Кожен охочий матиме змогу спостерігати за процесом створення арт-об‘єктів в межах проєкту «(de)Термінація».

Упродовж тижня у МСУМК творитимуть митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачево, а також дистанційно з Харкова, Хуста та інших міст.

Щодо суті проєкту, то його куратор Тарас Табака хоче показати, що: «… мистецтво здатне впливати на формування простору, як соціального, так і фізичного … Мистецтво, насправді здатне визначати будь-який простір у якості власності. Творчий процес у даному випадку стає своєрідним інструментом впливу, диктатурою культури у незаангажованому просторі».

Також він каже, що; «Творча дія самого процесу є визначальною, рушійною силою до визнання тимчасовості, відмови від апофеозу вічності чи пафосу геніальності в силу наших реалій, моментальної кліповості та плинності буття. Створені у процесі речі підуть в нікуди як і їх автори, котрі це чітко розуміють. Свідома відмова від картинності чи увіковічнення образу є потужним елементом свідомої трансформації, самопожертви та споглядальної мудрості».

А ще на його думку «(de)Термінація»: «Надасть можливість глядачеві спостерігати творчу ритуальність, творення утопій. Адже комунікативні можливості починаються не із закінченого твору, як результату дії, а з того ж таки процесу, присутньої споглядальності в обставинах творчої майстерні».
Таким чином: «Мистецтво формує простір», а не навпаки», «Немає і не може нічого бути вічного», «Про хороші речі голосно не говорять», але говорити про них потрібно…» — власне ці три ключові позиції і стануть провідними у даному проєкті.

Слід зауважити, що кожен охочий може стати учасником дійства у плані споглядання, адже від сьогодні й до суботи ви можете завітати і, перебуваючи з художниками в одному «мистецькому полі», стежити за процесом «(de)Термінації» у МСУМК.

Урочиста презентація та водночас закриття проєкту відбудеться у суботу 4 липня, традиційно о 17:00.

Вхід вільний (у масках та з дотриманням дистанції).

МСУМК працює: будні з 12:00 до 20:00, вихідні та святкові 11:00 до 20:00

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків
Карбишева, 1, Луцьк

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.