EN

«Данте Аліг’єрі. БОЖЕСТВЕННА КОМЕДІЯ» в Інституті проблем сучасного мистецтва NAMU

14 лютого

Текст організаторів:

Fondazione Arte Contemporanea, UAFRA та Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України оголошують про початок прийому робіт від художників, які працюють з живописом, скульптурою/інсталяцією, цифровою графікою, фотографією для участі у спільній італо-українській виставці «Данте Аліг’єрі. БОЖЕСТВЕННА КОМЕДІЯ», що відбудеться 14-28 лютого 2022 року в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України.
Історія проєкту:
У 2021 році виповнилося 700 років з дня смерті Данте Аліг’єрі й на згадку про Верховного поета, одного з основоположників літературної італійської мови по всій Італії проводяться численні заходи.
Концепція проєкту:
Упродовж минулого року професор Джорджо Грассо організовував цикл виставок по всій Італії для того, щоб відібрати 333 роботи сучасних художників/скульпторів/фотографів і пов’язати їх з триплетом «Божественної комедії» в один цілісний та послідовний твір.
Враховуючи велич річниці «Божественної комедії» після численних виставок в Італії проєкт продовжується й за її межами, залучаючи міжнародних митців – і вже у лютому 2022 року українські художники матимуть змогу на конкурсній основі долучитися до почесної місії.
Куратор проєкту – профессор Джорджо Грассо.
З-поміж учасників Джорджо Грассо відбере 3-х призерів:
1 місце – робота буде представлена в наступній виставці пана Грассо в Мілані та телепередачі на Sky TV L’arte in tv. Canale 99 del digitaleterrestre e Sky 899.
2 місце – робота візьме участь у наступній виставці пана Грассо в Мілані, а також отримає авторську рецензію.
3 місце – робота отримає рецензію критика Джорджо Грассо.
Також роботи митців упродовж 2022 року візьмуть участь в онлайн-конкурсі професора Грассо на сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/541698340408726/?ref=share
А публікація, яка отримає найбільшу кількість вподобань за певний період увійде до повного видання ілюстрованої «Divina commedia illustrata 2022» (зразок видання 2021 року за посиланням: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=48239276297009).
Творчі роботи, що відповідають тематиці конкурсу, слід надсилати до 01.02.2022 у форматі PDF/JPG з роздільною здатністю 24MP (file di di 6000 x 4000 pixel) та/або ВІДЕО у форматі MP4 на e-mail: divinacommedia2021@gmail.com з вказанням теми листа: «Dante Alighieri» (фотографії робіт високої якості також можна завантажити на www.wetransfer.com, надіславши на вказану вище адресу посилання), прикріпивши до листа біографію художника/історія творчості, вказавши контактний номер телефону та e-mail. Вимоги до опису робіт:
– назва;
– рік створення;
– розміри;
– техніка виконання.
Учасники з роботами живопис, та фотографія можуть надати до двох робіт, розмірами 1,10х1,10 м;
скульптори – максимум дві роботи розміром 80x30x40см.
Участь художників з України є безоплатною.

Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України
Євгенія Коновальця, 18Д

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.