EN RU

Дана Косміна та Микола Рідний в NAMU

Дана Косміна та Микола Рідний в NAMU

24 жовтня о 13.00

Текст організаторів:

У рамках павільйону другої Тбіліської архітектурної бієнале, що відбудеться з 24 по 30 жовтня, урбаністична лабораторія MetaLab втілить проєкт «Готель, пансіонат, санаторій та їхні кімнати біженців» Дани Косміної та Миколи Рідного. Однією з двох частин їхнього спільного проєкту стане інсталяція просто неба на задньому подвір’ї Національного художнього музею України. Інсталяція у дворі музею відтворить кімнату біженців, які були змушені оселитися у просторі тимчасового перебування. Другу частину роботи можна буде побачити на поп-ап виставці на території інституту «Київпроєкт» в покинутому бюветі «Джерело».

Цьогорічна Тбіліська архітектурна бієнале досліджує тему «Що у нас спільного?» про трансформації спільних просторів постсоціалістичних країн. У неоліберальних реаліях модерністські готелі, санаторії та пансіонати перестали використовувати за призначенням. Проте вони набули нової функції — прихистили біженців. Під час війни в Абхазії переселенців прийняли готелі «Іверія» та «Колхеті», а також санаторій «Цхалтубо». Після початку війни на Донбасі переселенці знову заселили готель «Житомир», санаторій «Куяльник» та пансіонат «Джерело». Власники останнього неодноразово намагалися виселити переселенців та в результаті перемогли — закрили пансіонат на реконструкцію.

«Локацію для першої частини роботи було обрано з огляду на історичні події, які відбувались на перетині Музейного провулку та вул. Грушевського у 2013-2014 році. Трикутний майданчик Національного художнього музею протягом революційних подій був простором громадянського опору мілітарним силам», — каже Дана Косміна. Згодом протистояння призвело до дострокової зміни влади, анексії Криму та спалаху нового конфлікту — війни на сході України. Таким чином російська агресія вплинула на  громадян і змусила покинути власні домівки, звичне життя і облаштовуватись в нових умовах.

13:00—16:00, 24 жовтня — відкриття інсталяції на внутрішньому подвір’ї Національного художнього музею України (вхід з боку Музейного провулку, позаду музею). Інсталяцію можна подивитися щоденно з 25 по 30 жовтня з 10:00 до 17:00.

17:00—20:00, 24 жовтня — презентація в будівлі бювету «Джерело», у дворі інституту «Київпроєкт», вул. Богдана Хмельницького, 16-22.

Вхід вільний.

Проєкт втілений за підтримки Українського культурного фонду та Creative Europe.

Безпека відвідування: подія відбудеться просто неба; просимо всіх відвідувачів обов’язково одягати захисні маски та дотримуватися відстані до інших гостей. Відвідувачів у день презентації ми забезпечимо масками та антисептиком.

Усі роботи другої Тбіліської архітектурної бієнале будуть доступні онлайн на сайті: http://biennial.ge

Національний художній музей України
Грушевського, 6

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.