EN RU

ДАЙ ЗНАК, ЩО ТИ ПОРУЧ

ДАЙ ЗНАК, ЩО ТИ ПОРУЧ

Тамара Довгич, — учасниця проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір», — про роботу “Дай знак, що ти поруч”.

Початок

Ходив у мережі малюночок у 13-му році у Фейсбук. На ньому зображена багатоповерхівка з українським прапором на одному з балконів. А мені прийшла ідея доповнити картину канонічною іконою і додати нові символи. Голуб символізує образ Святого Духа у християнстві. Латиною звучить як Spiritus Sanctus. Раніше мені доводилося писати ікону в картині, а Святого Духа зображую вперше, тому і хвилююче.

Матеріал для роботи

Органічно виконати ікону в картині я змогла за допомогою крафтового паперу, який роблю власноруч. Для цього я використовую тари з-під яєць, ламаю їх і замочую у воді з клеєм. Потім отримане змішую у блендері і висушую на сітці.

Сенс

В моїй роботі концептуально поєднані сенси слів і символів: синтез патріотизму, віри та надії. Баченням цим нових понять хотілося б поділитися з автором оригінального малюнку. Я навіть викладала пост у Фейсбук: “Дай знак що ти поруч! З’явились нові сенси!” Поки відповіді не отримала, але пошуки тривають… Це важливо, тому що авторська робота дала поштовх до об’єднання патріотів міста. Дала поштовх діяти на індивідуальному рівні окремої людини; відчути себе частиною цілого, визнати одне одного гідними перебороти страх.

Про участь у проєкті МІТЄЦ. «Реабілітаційний простір»

Користь малювання для конкретного проєкту полягає у справленні гарного враження на організаторів, які бачать твою повагу і серйозну налаштованість. А для мене як автора корисно знаходити у процесі нові ідеї і отримувати конструктивні відгуки.

Тамара Довгич

 

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців (з грудня 2020 до серпня 2021 року) учасники програми візьмуть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводитимуть провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Милосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамайй, Богдан Мороз та ін. Виконані на майстер-класах творчі роботи учасників проєкту експонуватимуться в онлайн-галереї “МІТЄЦ”. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А особистим досвідом виходу зі стресової ситуації з ними поділяться професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Їхні художні щоденники фіксуватимуть загальний арт-терапевтичний процес, і наприкінці проєкту будуть презентовані на спільній виставці митців.

 

 

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВА

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.