EN

ДАЙ ЗНАК, ЩО ТИ ПОРУЧ

Тамара Довгич, – учасниця проєкту “МІТЄЦ. Реабілітаційний простір”, – про роботу “Дай знак, що ти поруч”. За підтримки  Українського культурного фонду, 2021 рік.

Початок

Ходив у мережі малюночок у 13-му році у Фейсбук. На ньому зображена багатоповерхівка з українським прапором на одному з балконів. А мені прийшла ідея доповнити картину канонічною іконою і додати нові символи. Голуб символізує образ Святого Духа у християнстві. Латиною звучить як Spiritus Sanctus. Раніше мені доводилося писати ікону в картині, а Святого Духа зображую вперше, тому і хвилююче.

Матеріал для роботи

Органічно виконати ікону в картині я змогла за допомогою крафтового паперу, який роблю власноруч. Для цього я використовую тари з-під яєць, ламаю їх і замочую у воді з клеєм. Потім отримане змішую у блендері і висушую на сітці.

Сенс

В моїй роботі концептуально поєднані сенси слів і символів: синтез патріотизму, віри та надії. Баченням цим нових понять хотілося б поділитися з автором оригінального малюнку. Я навіть викладала пост у Фейсбук: “Дай знак що ти поруч! З’явились нові сенси!” Поки відповіді не отримала, але пошуки тривають… Це важливо, тому що авторська робота дала поштовх до об’єднання патріотів міста. Дала поштовх діяти на індивідуальному рівні окремої людини; відчути себе частиною цілого, визнати одне одного гідними перебороти страх.

Про участь у проєкті МІТЄЦ. “Реабілітаційний простір”

Користь малювання для конкретного проєкту полягає у справленні гарного враження на організаторів, які бачать твою повагу і серйозну налаштованість. А для мене як автора корисно знаходити у процесі нові ідеї і отримувати конструктивні відгуки.

Тамара Довгич

 

Опис проєкту:

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз, Олександр Ляпін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, 2021 рік

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАЧОМУ УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ СТАВЛЯТЬСЯ НЕГАТИВНО ДО ТИХ, ХТО НЕ БУВ НА ВІЙНІ

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.