EN

Д.І.Я.


Робота Вольта Агапєєва (Тернопіль-Київ).  Dymchuk Gallery (Київ), 2019 рік.

 

 

Тисячі букв, безкінечні цитування і сухе декларування нічого не варті без одного інгредієнту. Це все так і залишається нікому непотрібним жонглюванням порожніми символами без змісту. Однак, все може ожити і принести бажаний результат після включення у раціон дії. Підкріплення власної парадигми розвитку безпосередньою практикою стимулює перехід на якісно новий рівень.

Усвідомленість усіх дій  від початку й до кінця дозволяє перетворити емпіричний та чуттєвий досвіди, інтелект та практичні навички у безпрограшні інструменти трансформації себе. Змінивши себе, отримаєш доступ до трансформації навколишнього середовища. Однак, сніжний ком видозмін може легко перетворити свого творця на Сізіфа і розчавити його під собою, скочуючись назад, прямо у прірву сліпого фанатизму.

Відголоски цього можна знайти й серед Великого Діяння алхіміків. Процес отримання філософського каменю (інакше іменованого еліксиром філософів) для багатьох так і залишається пошуком гаджету, що може перетворити будь-який матеріал на золото. Проте, Велике Діяння, перш за все передбачає, створення людиною себе самої, тобто, повне і загальне розкриття своїх здібностей, опанування влади над своєю долею і абсолютне звільнення власної волі.

Вжалені світом, інфіковані маркетингом від самого народження, ми все ж володіємо ідеальним антидотом від усіх хибних цілей — підкорення самого себе і синхронізацією інтелекта із чуттєвою сферою.

Поклик пізнати світ, починаючи із себе можна втамувати лише шляхом метаморфоз. Видозміна, як нова стратегія еволюції, як панацея від стану гусіні Павлова для метелика.

Вольт Агапєєв

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.