EN

CLASSIC & CONTEMPORARY ART в АД “Золотое сечение”

28 вересня об 11.00

Текст організаторів:

Осінній аукціон здивує глядача невідомими шедеврами українського мистецтва

5 жовтня відбудеться осінній аукціон коллекційного класичного та сучасного мистецтва.

Передаукціонна виставка під назвою CLASSIC & CONTEMPORARY ART розпочне свою роботу вже 28 вересня. Виставку можна буде побачити до 5 жовтня включно. Ставки на лоти приймаються в режимі тихого аукціону в залі експозиції та на сайті www.gs-art.com в каталозі 49-го аукціону. Підсумки торгів буде підбито 5 жовтня о 19.00.

Перевага в аукціонній підбірці цього разу надана мистецтву ХХ ст. – роботи складають дві третини зібрання. Проте блок сучасного мистецтва також представлений творами високого рівня від найвизначніших українських митців до молодих та перспективних.

Серед знакових робіт аукціону твори представників Закарпатської школи: Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі та Федіра Манайла. Великий пейзаж з річкою Ерделі, створений на зламі 1930-40-х років, масштабний ранній шедевр «Нагірна проповідь» 1926 р. Йосипа Бокшая – це традиційний сюжет, що широко представлений у класичному живописі музейного рівня, коли Христос приходить до народу. Доповнюють колекцію картини художників-емігрантів Паризької школи: Ісаака Мінчіна, Іллі Павіля, Давида Бурлюка, Еміля Гіршфельда, Василя Хмелюка, Григорія Глюкмана, а також вперше на торгах виставлять роботу Абрама Маневича «Місто на річці Гудзон» 1930-х років з естімейтом $20 000 – 25 000.

Традиційно на торги виставлять дві роботи київського митця Віктора Зарецького «Зима» та «Весняний пейзаж» — твори так званого «климтівського періоду», з естімейтами $25 000 – 30 000 та $5 000 – 7 000 відповідно. Рідкісною знахідкою та вигідною інвестицію може стати метрова картина Миколи Глущенка «Море» 1970-го року з естімейтом $40 000 – 50 000. На ній зображений захід сонця над морем у містечку Паланга в Литві, де Глущенко створив свій відомий цикл робіт на початку 1970х.

Також відвідувачі побачать дві напівабстрактні живописні композиції Івана Марчука колекційних періодів: «Золоті дзвони» 1990 року ($40 000 – 50 000) та «Червона планета» 1973 року з оціночною вартістю $35 000 – 45 000. Його твори все більше останнім часом привертають увагу колекціонерів зі всього світу, а ціни на його живопис останнім часом встановлюють нові рекорди на аукціонах.

Блок шістдесятників представлений чудовими ранніми творами Ференца Семана, Романа Сельського, Опанаса Заливахи, Анатолія Лимарєва, Павла Бедзіра, Вудона Баклицького, Валентина Хруща та інших.

Серед топ-лотів розділу сучасного мистецтва: твори представників художніх груп 1990-х років: Анатолія Криволапа, ранній твір Олександра Ройтбурда, Сергія Животкова, Ольги Петрової, Володимира Яковця, Романа Жука, а також, полотно Валерії Трубіної, що нещодавно було виставлено в проекті, присвяченому 30-річчю Незалежності України в ЦСМ «М17». Одеську школу презентують актуальні сучасні художники Ігор Гусєв та Анатолій Ганкевич. Вперше за довгий час на торгах виставлять роботу молодого та вже відомого за кордоном одесита – Степана Рябченко та художника чиї твори вже знаходяться у багатьох музеях світу – Дмитра Нагурного. Серед інших авторів, за великі твори яких можна поторгуватися, будуть Михайло Деяк, Олег Денисенко, Борис Буряк, Дмитро Євсєєв, Ярослав Босенко, Дмитро Потапов, Альона Науменко.

На торги буде виставлено також три скульптури. Один з головних топ-лотів аукціону це бронзова скульптура Леоніда Козлова заввишки 120 см під назвою «Чорний либідь» – де зображено сидячу балерину, яка, здається, ніби контактує з оточуючим її простором. Це найдорожча робота аукціонної підбірки з естімейтом $100 000 – 150 000

Дві інших скульптури також цікаві — це «Морська» (Риба) Олександра Кузьміна та «Вартовий часу» (Носоріг) Володимира Микитенка.

Всього на торги виставлено 54 лоти, каталог аукціону можна переглянути на сайті gs-art.com.

Аукціон #49

CLASSIC & CONTEMPORARY ART

28 вересня – 5 жовтня 2021 р.

11-19:00 (Понеділок-Неділя), без вихідних.

Вхід вільний

Аукціонний дім «Золотое Сечение»
Леоніда Первомайського, 4

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.