Меню

«Чорна хмара — Київська бієнале 2019» в ЦВК

Поділитися сторінкою

11 жовтня о 12.00

Текст організаторів:

Відкриття Київської бієнале 2019, яка присвячена суспільним трансформаціям цифрової доби.

У Києві відбудеться міжнародний форум мистецтва і знання «Чорна хмара — Київська бієнале 2019». Учасники та учасниці з Німеччини, США, Франції, Голландії, Індії, Марокко та інших країн обговорять глобальний вплив технологій на сучасну політику і культуру та історичні зміни, що його спричинили. Мета цьогорічної Київської бієнале — спільно виробити послідовне розуміння останніх трьох десятиліть в історії Східної Європи, які були визначені Чорнобиль- ською катастрофою, розпадом СРСР та згодом появою феномену великих даних.

Мультидисциплінарний проект об’єднає філософів, художників, дослідників, музикантів та активістів з усього світу. Програма, окрім виставкової частини, передбачає лекції, покази фільмів та дискусії. Організатором Київської бієнале вже втретє виступає Центр візуальної культури. Айдентика події була спеціально розроблена відомою голландською дизайн-студією Metahaven. Проект проходить за підтримки ERSTE Foundation, Foundation for Arts Initiatives, Goethe-Institut, Prince Claus Fund та Українського культурного фонду.

У 2019 році Київська бієнале стала частиною новоствореного Альянсу східно-європейських бієнале сучасного мистецтва (Biennale Praha, Biennale Warszawa, Kyiv Biennial та OFF-Biennale Budapest), співініціаторами якого були представники Центру візуальної культури. Першою подією цього об’єднання стала Варшавська бієнале, що пройшла у травні-червні цього року.

«Міжнародний форум у Києві охопить одразу кілька тематичних блоків: нові медіа, політика, архітектура, екологія і дозволить створити платформу для обговорення актуальної ситуації за допомогою мистецьких практик і гуманітарного знання. Засновуючись на перетині мистецтва, науки і критичної теорії, «Чорна хмара» запропонує міждисциплінарну перспективу на проблему приватності, великих даних і штучного інтелекту, окресленню соціальної й політичної ролі технологій сьогодні», — розповідають представники Центру візуальної культури.

Київська бієнале — це одна з найочікуваніших мистецьких подій року, яка вже втретє відбуватиметься у столиці. У 2015 році Центр візуальної культури представив «Київську школу», що інтегрувала виставкові проекти у площину публічного обговорення і рефлексії. А в 2017-му — «Київський Інтернаціонал», що досліджував емансипативний потенціал політичного Інтернаціоналу.

Центр візуальної культури (ЦВК) був створений у 2008 році як майданчик для співпраці між академічними, худож- німи та активістськими спільнотами. ЦВК є незалежною громадською організацією, що займається видавничою і виставковою діяльністю, науковими дослідженнями, проведенням публічних лекцій, дискусій і конференцій. У 2015 році Центр візуальної культури отримав нагороду Європейської культурної фундації ім. принцеси Марґріт, а в 2018 році одну з нагород Премії ім. Іґора Забеля в галузі культури і теорії.

Захід проходитиме по 23 листопада.

Графік роботи: вт — нд 12.00 — 21.00.

Центр візуальної культури
Глибочицька, 44

бачите помилку, пишіть сюди