EN

ЧОМУ У ЛЬВОВІ БУДУТЬ ХУДОЖНИЦІ


18+ Перша виставка “Муніципального мистецького центру” (Львів). 23/11/20―27/02/21.

Текст організаторів: 

Виставка має вікове обмеження: 18+

У 1971 році в журналі ArtNews американська дослідниця історії мистецтв, професорка та письменниця Лінда Нохлін опублікувала есе «Чому не було великих художниць?». Ця робота змінила парадигму аналізу світового мистецтва.

У 2019 році Дослідницької платформи PinchukArtCentre видала книгу «Чому в українському мистецтві є великі художниці». Видання стало спробою описати історію українського мистецтва кінця ХІХ – початку ХХІ через гендерне сприйняття.

У 2020 році наріжною темою перших тижнів діяльності Муніципального Мистецького Центру у Львові буде роль жінок у творенні нового мистецтва. Назва виставкової та освітньої програм, які відбуватимуться у новому культурному просторі Льова — «Чому у Львові будуть художниці». Вона актуалізує та загострює питання жінок-художниць з огляду на наші місце та час.

***

Виставка супроводжується екскуріями кураторів, лекціями та кінопоказами.

«ЧОМУ У ЛЬВОВІ БУДУТЬ ХУДОЖНИЦІ»: ПЕРША ВИСТАВКА В МУНІЦИПАЛЬНОМУ МИСТЕЦЬКОМУ ЦЕНТРІ 

Від понеділка, 23 листопада, Муніципальний мистецький центр на вулиці Стефаника, 11 запрошує відвідати першу виставку. Вона буде присвячена сучасному мистецтву, яке творять жінки та називатиметься «Чому у Львові будуть художниці».

Експозиція представить мистецтво чотирнадцяти художниць, які утворять сім діалогів:

Жанна Кадирова — Аліна Соколова;
Віка Довгадзе — АнтіГонна;
Влада Ралко — Аліна Kлейтман;
Кinder Album — Катя Лібкінд;
Анастасія Руднєва — Ксенія Гнилицька;
Katarzyna Kozyra — Єрмолаєва Катерина;
Сидоренко Анна — Анна Звягінцева. 

ЧОМУ У ЛЬВОВІ БУДУТЬ ХУДОЖНИЦІ? (ТЕКСТИ З ВИСТАВКИ)

«Як виявилось у процесі роботи над проєктом, деякі художниці навіть не підозрювали про існування одна одної. Деякі — дуже широко відомі у вузьких колах; хтось має розкішний досвід виставкової історії за кордоном, але у нас про це нічого не чули; про когось всі чули, але не знають, хто це; про когось всі почали потрошки забувати, хоча так не мало би бути; а є ще «нові дикі», про яких теж мало відомо. Тож це буде не тільки виставка робіт художниць, а й розмова про те, хто вони, і чому ми маємо подивитись на їхнє мистецтво», — розповідає співкуратор виставки, художник Олег Сусленко.

Виставка експонуватиметься до 22 січня 2021 року. Відвідати її можна щодня з 10:00 до 21:00 год, вхід вільний. Для запобігання поширенню Covid-19, всі відвідувачі повинні носити маску та пройти обов’язковий контроль температури.

Впродовж цих двох місяців також відбуватимуться зустрічі з кураторами, авторські екскурсії та дискусії, а сама експозиція буде постійно змінюватись.

Анонсуватимуть такі події на сторінці Центру.

«Одним із завдань, які ми перед собою ставили, було створити «тусовку» навколо цієї виставки. Саме таким чином ми дамо собі відповідь на питання, чи будуть у Львові художниці. Як ми можемо це зробити? На старті у нас є 7 діалогів і кожна художниця має умовно свій 1м³ простору галереї. Ми хочемо дати можливість впродовж виставки «передавати естафету», щоб кожна художниця могла змінити діалог робіт на стіні і включити в нього авторку/автора на свій розсуд. Так ми будемо мати постійно змінну експозицію», – каже інший співкуратор виставки, художник Павло Ковач.

Поступово виставка поповнюватиметься інклюзивними елементами. Зокрема, планується звукова експлікація до частини експозиції, тактильний експонат, а опис виставки дублюватиметься на аркушах шрифтом Брайля.

У двох із трьох залів експозиції виставлятимуть твори 18+. 

«У Муніципальному мистецькому центрі виставки першого року роботи будуть об’єднані загальною темою «Мистецтво, якого не було у Львові”. Всі вони супроводжуватимуться паралельними дискусіями та артист-токами, освітніми програмами та колабораціями, які дозволятимуть ще більше заглибитися в запропоновані експозиції. Наше завдання спільно з кураторами Центру та експертною радою – зробити цей простір максимально відкритим і вільним для висловлювань,  зберігаючи водночас непрості теми домінуючими. Думаю, саме перша виставка «Чому Львові будуть художниці» достойно підійме цей дискурс на загальноміський рівень», – розповідає керівниця Центру Ляна Мицько.

Нагадаємо, Львівський мистецький муніципальний центр відкрився 19 жовтня на вулиці Стефаника, 11. Сучасний культурний простір об’єднав галерею із виставковою площею 100 квадратних метрів, лекторій, медіатеку та кав’ярню. Робота над створенням Центру тривала від листопада 2019 року.

Офіційний сайт Львівського муніципального мистецького центру — www.lvivart.center.

Публічна сторінка у фейсбуці — www.facebook.com/lvivart.center.
Профіль в інстаграмі — www.instagram.com/lvivart.center.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.