EN

ЧИ Є МАЙБУТНЄ У КАПІТАЛІЗМУ?

Дискусія в рамках арт-проєкту «Повстяний марксизм». Художниця: Катерина Бурліна, кураторка: Аксиня Куріна. Проєкт реалізовано ГО МіТЄЦ за підримки Фонду Рози Люксембург в Україні. 


Учасники дискусії
:

Андрій Метльов, філософ; Віталій Дудін, юрист; Захар Попович, к.е.н., співавтор збірки «Майбутнє без капіталізму», експерт Центру соціальних и трудових досліджень; Володмиир Мамко, психоаналітик.

Арт-проєкт: «Повстяний марксизм»

Художниця: Катерина Бурліна

Куратор: Аксиня Куріна

Кураторський текст: 

У часи економічного зростання панує віра у вільний ринок. Неоліберальна легенда, яка була привнесена західними партнерами в країни колишнього Східного блоку, говорить про те, що ринок — це саморегульована система. Більш того, судячи зі авторитетних українських суспільно-політичних медіа, вільний ринок подібний духу святому, що покликаний зійти з неба і розв’язати проблеми стражденних.

Однак кожна економічна криза перетворює ринкових фундаменталістів на соціалістів, знову й знову, викликаючи інтерес до ідей Карла Маркса.

Чому марксизм, актуальний в академічному середовищі університетів країн Заходу, маргіналізований у медіа-мейнстрімі, або й зовсім дискредитований у великій політиці країн Східної Європи?

Можливо, саме у Маркса можна знайти відповіді на питання виходу з глобальної кризи, викликаної рецесією?

Ми шукаємо відповідь, як читати Маркса і думати про Маркса тут і зараз, в 2020 році.

Ми шукаємо відповідь, чому Україна втратила можливості лівих і лівоцентрічних проєктів у парламенті, а в результаті інтереси цілих верств громадян жодним чином не представлені у Верховній Раді.

Ми пробуємо шукати мову зрозумілу широкому колу громадян заради деконструкції неоліберальних ілюзій.

Завдяки мистецтву робимо перший крок до широкої суспільної дискусії.

Також відео можна переглянути на МІТЄЦ Youtube 

 

Дискусія реалізована у рамках проєкту «Повстяний марксизм», ГО MITEC за підримки фонду Рози Люксембург в Україні.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.