Меню

Чи гітлери полюють на кролів? «Кролик Джоджо» та погляд у минуле

20 травня о 19.00

Текст організаторів:

Ви вже бачили «Кролика Джоджо» Тайки Вайтіті? Кажуть, це кіно про хлопчика, який має уявного друга Гітлера, дуже смішного Гітлера. А якщо копнути глибше, то виходить кіно про хлопчика, який уявляє себе наці, але знаходиться людина, яка каже йому: ти не наці.

Що це було взагалі? Комедія, водевіль, фарс? Чи нове слово в комеморації Голокосту поряд із «Маусом» Арта Шпігельмана? Поділимось думками на новій онлайн-дискусії проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

А щоб зрозуміти, чому це цікаво саме в українському контексті, слід відмотати події на рік назад. Тоді на Харківській бієнале молодого мистецтва відбулася дискусія «Віртуальне як публічне». Три співрозмовники сперечалися про Instagram-проєкт Eva Stories. Співкуратор бієнале Борис Філоненко сказав, що ця розмова має відбутися в трьох раундах – і як наврочив!

Вдруге ці люди знайшли одне одного в Одесі на зустрічі «Комеморативні практики в віртуальному просторі», але знову не дійшли згоди. Тепер вони зійдуться втретє, щоб остаточно розставити крапки над «і». Буде не лекція, а розмова людей, які мають дуже різну оптику бачення одних і тих самих проблем. Приєднуйтесь!

Учасники дискусії:
Кирил Ліпатов, очільник наукового відділу Одеського художнього музею;
Лідія Стародубцева, завідувачка кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;
Оксана Довгополова, кураторка проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Онлайн-трансляція відбудеться на сторінці Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

Попередні події:

Зі щитом або на щиті: що таке 8 і 9 травня для сучасної України?
https://www.facebook.com/events/178922986500543/

Кмитівський експеримент: як розмовляти з радянським минулим
https://www.facebook.com/events/474227850198921/

Комеморативні практики в віртуальному просторі
https://www.facebook.com/events/2504813606403778/

Куди впала тінь від української «Мрії»? https://www.facebook.com/events/2430242100523239/

Дискусії відбуваються в межах проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво. Наша мета – створення вільного простору, в якому пам’ять стає тригером відповідальності за майбутнє.

бачите помилку, пишіть сюди