EN

«Чесне тілесне»: презентація зіну про тілесність у Чернівцях

11 вересня о 14.00

Текст організаторів:

«Чесне тілесне»: презентація зіну про тілесність у Чернівцях

Презентація зіну «Чесне тілесне», який було створено групою молодих художниць та художників під час навчальної програми «Втілення».

«Втілення» — це літня програма для молоді, яка відбулась в Чернівцях та в Карпатах у просторі Хати-Майстерні. Ціллю програми було створити безпечний та вільний простір для осмислення теми тілесності та мистецької практики учасниць та учасників у віці від 16 до 21 років. Програму супроводжували міжнародні та українські менторки – візуальні та перформативні художниці, які провели практичні воркшопи та менторські консультації. Результатом програми став колективний зін, який задокументував мистецькі напрацювання і висловлювання молодої мистецької групи. Програма реалізується у партнерстві між Асортиментною кімнатою (Івано-Франківськ) та мистецькою формацією SVAYA СВАЯ (Чернівці). «Втілення» підтримує Європейський Союз та Ґете-Інститут Goethe-Institut Ukraine за програмою House of Europe.

«Чому тілесність? У формальній мистецькій освіті тіло – зазвичай просто об’єкт, який зображують. Його сприйняття зводиться до кількох питань. Як виглядає це тіло? Які воно має пропорції? Як його зобразити та вписати в композицію, щоб отримати задовільний результат?Ми хочемо розширити цей перелік іншими, не менш важливими питаннями. Що значить проживати життя у тілі? Як транслювати через тіло свої відчуття чи ідеї? Як пов’язані тілесність та ідентичність, тіло та простір, в якому воно перебуває? Яким чином, видозмінюючи тіло чи його зображення, можна створювати нові сенси?», – коментують кураторки резиденції.

Під час презентації окрім зіну також покажуть документальні та мистецькі відео-роботи декількох учасниць, які виникли під час програми. Презентація відбудеться у просторі «Резиденція молоді» (вул. Головна, 41. Чернівці).

Кураторки

Ольга Поляк – кураторка самвидаву SVAYA, викладачка образотворчого мистецтва в Художній школі ім. М.Івасюка м.Чернівців. Ольга займається методами ручного друку, роботою з публічним простором та мистецтвом довкілля.

Марія Агісян – вчителька етики та естетики в неіснуючій постапокаліптичній школі. Спів-кураторка самвидаву SVAYA. У своїй практиці досліджує досвід персонального/колективного, тілесність та психологію, синтезовані мистецькі формати та самоорганізовані спільноти. 

Анна Потьомкіна – кураторка галереї Асортиментна кімната та членкиня ГО Інша Освіта. Сфери інтересу – низові ініціативи в малих містах, фасилітація навчальних форматів, гендерні студії, тілесні практики. 

Менторки 

Віка Довгадзе львівська мисткиня, займається фотографією та відеоартом. Досліджує можливі взаємозв’язки між тілом та ідентичністю, смертю та сексуальністю, метаморфози в предметах, деталях та явищах.

Анна Віноградова  – київська хореографка, перформерка, танц-художниця. Співзасновниця та викладачка дитячої школи танцю «Человеки», м. Київ. Лекторка курсу «Перфоманс та сучасний танець» дворічної програми Contemporary art в КАМА. 

Andrea Мaria Handler –  віденська перформерка та хореографиня. Викладає contemporary dance та body-mind techniques. Є авторкою мистецької формації The Ladies in Motion.

Beata Szczepaniak – випускниця факультету скульптури та просторової діяльності Університету мистецтв у Познані. Працює з скульптурою та простором, створює біоморфні функціональні об’єкти.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.