EN

ЧЕРГОВИЙ РАЗ ЗРОЗУМІВ, ЩО Я НОРМАЛЬНИЙ І ПРОДУМАНИЙ ДЯДЬКО

Андрій Мікрюков, — учасник проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір» —  про майстер-класи та власний досвід За підтримки  Українського культурного фонду, 2021 рік.

 

Як ви потрапили в проєкт?

Завдяки своїй дружині. Вона – ініціативна група, шия, яка крутить голову і каже, куди потрібно дивитися. Так опинився з вами, і все дуже здорово. Познайомився з цікавими людьми: всі різнобічні  особистості. З деякими важко спілкуватися, враховуючи ті обставини, що вони пережили: закриті або відкриваються трохи пізніше, коли вже переконаються, що все нормально і тоді можна вже поговорити про щось. Є веселі, кмітливі, гумористичні люди, і це дуже здорово.

 

 

Навіщо ви прийшли в проєкт?

Спочатку як проведення часу, а потім мені дали фарби і папір і сказали, що робити. Знаючи, що не буде осуду за помилки і ніхто не посміється, чому б і ні? І дійсно, в якийсь магічний момент для мене світ перестав існувати на якихось дві-три години. Люди підходять, дивляться і кажуть: «Андрюха, та нічого, може бути! Можеш!» Я задоволений. Безлімітні матеріали – бери все, що хочеш. Це все дуже здорово! Ніяких кордонів. Як мінімум це захоплююче.

Виходить, що майстер-клас – це для вас момент релаксу, випадання зі звичайного ритму життя?

Звісно. Це, безумовно, відпочинок, божевільний релакс і спроба знайти себе. Цього дійсно не вистачало. Крім зустрічі хороших людей, ще важлива подорож. Для мене найкращий відпочинок – це подорож. Переїзди зі Львова до Києва, або в село Недільна, тягнути на спині свою сумку, сумку дружини, дітей – це відпочинок. І погода нам завжди сприяла. Це дуже добре.

 

 

Ваш військовий досвід відображається в живописних роботах?

Палітра, яку я використовував, в основному монохромна – поєднання чорного і білого, хоча для вибору були всі фарби. Я вибирав ці кольори напевно тому, що люблю категоричність, і завдяки життєвому досвіду.

А війна … Якщо ти людина, то ти людина скрізь. Там я моментально освоївся, зрозумів, що від мене потрібно і не виходив за межі, які заважають тому хто поруч, завжди знаходив спільну мову і служив як всі нормальні люди.  Я б не сказав, що саме війна вплинула, просто життєвий досвід навчив відрізняти біле і чорне.

Що ви для себе відкрили на майстер-класах?

Не треба боятися, а треба брати і робити. У мене вийшло, причому – легко. Хоча я бачив, що багато хто з групи, був в пошуку, і у них вийшло теж шалено здорово. Особливо мені сподобався на ленд-арті вказівник із каміння Діми Коломойцева, що направляє річку, вказує куди їй текти. Це ціла концепція!

Це цікавий  досвід, але я не впевнений що буду використовувати його в своїй професії і далі по життю. Хоча, може хтось попросить розписати стіни, я з задоволенням це зроблю.

 

 

На ленд-арті ви створили лаконічну і точно відповідну заявленій темі «Баланс» роботу.

Я почув про те, що ми їдемо на природу. Як мінімум треба було взяти дві сокири. Потім я зрозумів, що я щось буду робити, взяв з собою шуруповерт, стяжечки, дріт, шурупчики, цвяхи. Я був абсолютно підготовлений, у мене був рюкзак інструментів з собою. Це був великий плюс. Сповіщений, значить підготовлений. Я намагаюся жити таким чином, що потрібно готуватися до завтрашнього дня: подивитися зайвий раз погоду, щоб знати, що ж одягати і брати з собою. Я черговий раз зрозумів, що я нормальний і продуманий дядько.

Я приблизно уявив собі, що буду робити на ленд-арті ще у Львові. Боявся, що хтось теж зробить щось подібне, тому що думки в основному у людей однакові, але я виявився єдиним.

Ви вважаєте себе травмованим людиною після служби?

Ні. Можливо, я багато чого не бачив, тому мені легко так говорити.

 

 

А на психотерапевтичних групах ви були?

Був, але мені здається, що в цьому проекті не групи повинні бути, а індивідуальні співбесіди. Виходить, що я розповів про себе практично все всім. Мені нема чого приховувати, але це трохи незручно. Мене попросили розповісти про себе, я розповів, і трохи про це шкодую. Це перетворилося на балаган, і мені це не сподобалося.

Але після майстер-класу по ленд-арту я приїхав до Львова сповнений сил, це вже великий плюс. Я – людина мисляча як мінімум, і зі свіжими силами в бій далі.

Те, що ви робите цей проект – чудово! Хоча може це комусь потрібно більше, ніж мені. Я в захваті! Дякую вам за вашу роботу.

 

Опис проєкту:

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз, Олександр Ляпін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, 2021 рік

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАЧОМУ УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ СТАВЛЯТЬСЯ НЕГАТИВНО ДО ТИХ, ХТО НЕ БУВ НА ВІЙНІ

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.