EN

ЧЕМОДАН ТРОХА

Сьогодні, 10 березня в 19.00 у просторі EDUCATORIUM (Київ) відкриття виставки фотографій Миколи Троха (Київ).

 

 

Текст галереї:

Виставка представить оригінальні світлини, колажі, картини у авторській техніці, створені у різні роки, а також аналогові та цифрові фото-слайди автора.

«Творчі пошуки Миколи Троха межують із новаторством фотографів Німеччини і Австрії 20-х років ХХ ст. Андеграундний та часом гротесковий спосіб життя Троха, його естетичні погляди знайшли відображення у його творах. Унікальність «трохівського» бачення саме в тому, що його власний стиль формувався поза часом, автономно-емпірично. Пізніше роботи Миколи вплинули на ту постдепресивну проекцію його колег, які творили в автентичній атмосфері свій обов’яково-залежний “індастріал-смоук” – дим, через який, власне, й проглядалося щось на кшталт зародків і поп-арту, й пост-модерну…

На фоні стрімко зростаючого інтересу до фотографії, коли навіть аматорам доступні суперсучасні цифрові технології, твори Троха являють собою символічний зріз епох між феєричним комунізмом та диким капіталізмом у соціальному плані. Вважається, що найбільша технічна проблема сучасності – це збереження інформації. Фотофіксація людей, предметів та подій, безперечно, один із найдоступніших способів вирішення цієї проблеми. «Чемодан ТРОХА» – алегоричний погляд на ситуацію, що склалася «на ринку збереження пам’яті» – далеко не після кожного митця залишається «чемодан»…», – каже куратор виставки Олександр Кочубей.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.