Меню

Борис Лур’є в Одеському художньому музеї

15 листопада о 17.00

Текст організаторів:

Відкриття виставки Бориса Лур’є «Змінена людина».

Змінена людина — важлива метафора ХХ та ХХІ століть, історії та політики, що намагаються стерти людину, змінити її та позбавити обличчя. Борис Лур’є (1924-2008) — американський художник-нонкомформіст та письменник, народжений у СРСР, засновник руху NO!art — одним з перших порушує питання, що вже давно витали в повітрі: зникнення індивідуальності, ентропію особистості, а значить — самої реальності.

Художня практика Бориса Лур’є тісно пов’язана з темою Голокосту. Його виставка «Змінена людина» — це бесіда про кінець метафізики, яка стала «неможливою після Освенциму». Лур’є, який пережив чотири концтабори, вважав, що морально виправданим в «тотальному концтаборі» сучасності може бути лише бунт. Тому за робочу стратегію він обрав жорстку критику. Бачення світу як тотального концтабору, де люди безжально знищують собі подібних; світ як бордель, де людина, а саме жінка, перетворюється на об’єкт — стали опорою та провідником у мистецтві Бориса Лур’є.

Роботи, представлені на виставці, — це дадаїстський жест знищення ненависного об’єкта чи персонажа шляхом його перелицювання та позбавлення обличчя, нейтралізації світового зла в усіх його проявах, стирання з лиця Землі, викреслення з історії.

Мистецтво Лур’є бунтує проти буржуазних цінностей, натомість засвідчує позицію громадянської та особистої свободи.Виставка Бориса Лур’є в Україні — знак відкритості сучасного українського суспільства.

Виставка проходитиме по 15 січня 2020 року.

Вхід на відкриття вільний.

Одеський художній музей
Софіївська, 5А, Одеса

бачите помилку, пишіть сюди