Меню

Борис Лур’є в МЦ «Шоколадний будинок»

Поділитися сторінкою

6 вересня о 19.00

Текст організаторів:

ЗМІНЕНА ЛЮДИНА
МИСТЕЦТВО БОРИСА ЛУР’Є

Філія Національного музею «Київська картинна галерея» «Мистецький центр «Шоколадний будинок» спільно з Мистецьким фондом Бориса Лур’є (Нью-Йорк, США) запрошує на відкриття виставки робіт Бориса Лур’є «Змінена людина».

Змінена людина – важлива метафора ХХ та ХХІ століть; історії та політики, що намагаються стерти людину, змінити її та позбавити обличчя. Борис Лур’є (1924–2008) — американський художник-нонкомформіст та письменник, народжений в СРСР, засновник руху NO!art — одним з перших порушує питання, що вже давно витали в повітрі: зникнення індивідуальності, ентропію особистості, а значить — самої реальності.

Художня практика Бориса Лур’є тісно пов’язана з темою Голокосту. Його виставка «Змінена людина» — це бесіда про кінець метафізики, яка стала «неможливою після Освенциму». Лур’є, який пережив чотири концтабори, вважав, що морально виправданим в «тотальному концтаборі» сучасності може бути лише бунт. Тому за робочу стратегію він обрав жорстку критику. Бачення світу як тотального концтабору, де люди безжально знищують собі подібних; світ як бордель, де людина, а саме жінка, перетворюється на об’єкт — стали опорою та провідником у мистецтві Бориса Лур’є.

Роботи, представлені на виставці — це дадаїстський жест знищення ненависного об`єкта чи персонажа шляхом його перелицювання та позбавлення обличчя, нейтралізації світового зла в усіх його проявах, стирання з лиця Землі, викреслення з історії.

Мистецтво Лур’є бунтує проти буржуазних цінностей, натомість засвідчує позицію громадянської та особистої свободи. Виставка Бориса Лур’є в Україні — знак відкритості сучасного українського суспільства.
_____________________________________________________

Boris Lurie Art Foundation (BLAF, New York, USA) – мистецький фонд, діяльність якого спрямована на популяризацію життя, творчості та цінностей Бориса Лур’є, збереженню та поширенню ідей його мистецького руху NO!Art.

Вхід на відкриття виставки вільний.

Режим роботи:
Вт, Ср, Пт, Сб, Нд: 10.00 – 18.00 (каса до 17.00)
Пн., чт.: вихідні

Виставка проходитиме по 30 жовтня

Мистецький центр «Шоколадний будинок», Київська НКГ
Шовковична, 17/2

бачите помилку, пишіть сюди