EN

Блакитний лабіринт на річці Либідь

13 квітня о 16.00

Текст організаторів:

Блакитний лабіринт – проєкт про цілісність міського простору у форматі українсько-французької мистецької резиденції. Ініційований Агенцією Zvidsy, у партнерстві з ГО “Либідь Є” та Французьким інститутом в Україні, проєкт має на меті повернути місту пам’ять про малі річки.

В Києві існує не тільки Дніпро, до якого, втім, через відсутність якісного набережного простору не так легко потрапити з центру міста – але й безліч інших малих річок. Клов, Хрещатик, Оріхуватка, Сирець, Либідь і не тільки – ці річки знаходяться в містян під ногами, сховані в підземні колектори або зовсім витіснені містом. Тим часом споглядання водного потоку в місті сприяє ментальному відпочинку, а наявність відкритої води допомагає впоратись з наслідками глобальної зміни клімату та підвищує міське біорізноманіття.

Ми маємо на меті створити маршрут на прикладі річки Либідь, через втручання у вигляді художніх об’єктів та інтервенцій у міське полотно. Це знову нанесе Либідь на карти міста та стане кроком до перетворення численних річок та струмків Києва на місця для споглядання природи та відпочинку.

До участі у резиденції запрошені Алевтина Кахідзе та Gilbert1, локальне переосмислення – Pomme de Boue.
Кураторка проєкту Марія Майор.

Проєкт відбувається за підтримки House of Europe та буде представлений у Києві в межах Французької весни у квітні 2021 року.

_____________________________
Розклад подій:
13.04 – Прес-конференція, 16:00 Kooperativ
15.04 – Лекція-обговорення ‘Про малі річки, погляд художників та якісний міський простір’
19:00 Kooperativ

17.04 Презентація результатів резиденції та регата на річці Либідь

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.