EN RU

«Білоруський Майдан» у ЦСМ «Білий Світ»

«Білоруський Майдан» у ЦСМ «Білий Світ»

25 листопада об 11.00

Текст організаторів:

Відкриття групової виставки українських художників, присвячена політичним подіям в Білорусі.
Минулого року «Білий Світ» висловив підтримку білоруським протестувальникам, провівши виставку всесвітньо відомого білоруського митця Володимира Цеслера «Верым! Можам! Переможам!». Тоді перемога тих, хто протистоїть диктаторському режиму, здавалася вже близькою. Нажаль, минуло більше року, а процес визволення Білорусі все ще не дістався бажаного фіналу; він продовжує сколихувати серця як митців, так і решти небайдужих до справедливості людей з усього світу.
Особливо глибоко відчувають це поєднання болю та надії українці, адже наша країна лише за останні роки пережила два майдани, а визвольний рух і боротьба за національну свідомість мають місце в нашій історії протягом декількох століть. Тож наразі восьмеро українських митців та мисткинь об’єднали результати своїх роздумів, переживань і досвідів в одному виставковому просторі під спільною назвою «Білоруський Майдан».
«Маючи можливість вільно реалізовуватися в мистецтві, художники України приєднуються до політичного руху, де всі разом намагаються прискорити зміни в Білорусі. Зміни, які йдуть солідарно з Україною та країнами Східної Європи, в бік ментального та політичного відриву від російської імперії. Нам би хотілося, щоб наша робота підтримала білорусів у процесі переосмислення подій минулого року, роботи над помилками та висновками, які приведуть Білорусь до свободи, незалежності та цивілізації.
Вигнання і тиск інтернаціоналізували сьогодні зв’язки і контакти, що дозволило вiльно висловлюватись, вийти за межі і об’єднати співтовариство вигнанців і діаспор. Крізь призму культури і мистецтва ми кидаємо виклик офіційним наративам, щоб викликати емоції так, як це неможливо зробити традиційними політичними методами. За нашу і вашу свободу!»
Учасники виставки: Андрій Зелинський, Сергій Захаров, Дмитро Коломойцев, Олена Клочко, Ростислав Лужецький, Олег Тістол, Надія Тістол, Микола Маценко.
‼️ Увага: з огляду на карантинні обмеження ЦСМ «Білий Світ» просить усіх відвідувачів виставки мати з собою COVID-сертифікати або негативні ПЛР-тести.
Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; нд-пн – вихідні.
Вхід вільний
Експозиція триватиме до 10 грудня

ЦСМ «Білий Світ»
Пушкінська, 21А

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.