Меню

«Biennale of Contemporary Art Bread» в музеї хліба

13 грудня о 17.00

Текст організаторів:

Відкриття «Biennale of Contemporary Art Bread».

Відкриття в другій локації – Хлєбзаводі відбудеться о 20:00.

Учасники:
Генадій Попеску, Стас Туріна, Євген Коршунов, група PLOT, Krolikowski Art, В’ячеслав Ахунов, Анастасія Свириденко, Семен Храмцов, Анья Кисла, Варта Маркарьян, Ольга Заремба, Надя Мицкевич, Анна Данчишин, Женя Лисняк, Віталій Шупляк, Ярослав Леонец, Максим Ходак, Вадим Панченко, Артем Стрембіцький, Костянтин Мілітинський, Гандиш Марина, Котляренко Дарина, Наталія Хананова, Нікіта Дмитренко, Максим Гончар, Ганна Ольшевська, Антон Селлешій, Уте Кільтер, Єгор Анцигін, Євгеній Валюк, Ілля Чулочнiков, Настя Діденко, Євген Штейн.

Центр сучасного мистецтва «Хлєбзавод» був стихійно організований на території колишнього Хлібокомбінату №7. З 2016 року в цих приміщеннях базуються майстерні художників, що за деякий час самоорганізувалися у низову мистецьку інституцію. Влаштовуючи акції, конкурси і лекції, проводячи на своїй території (artist-run space) виставки товаришів, ця художня спільнота вибудовує власний соціокультурний простір і не вступає у відносини з державою та олігархатом. Вона творить свою низову культурну діяльність без потреби у саморефлексії та критики власних процесів, але з великим потенціалом до організації та створення нових проектів.
Учасники ЦСМ «Хлєбзавод» свідомо або волею випадку не зв’язують свою персональну практику з іншими інститутами/галереями, а залишаються вірними своїй спільноті і розвивають власну культуру. І, напевно, образи дріжджової культури або бродіння стають синонімом до діяльності ЦСМ – саме так при наймінімальніших умовах виникає настільки пишна й бурхлива діяльність.
Основною темою, яку проблематизує Хлєбзавод, є радянська спадщина у повному спектрі її проявів від історії, культури, архітектури до політики, пам’яті та менталітету громадян, і також пострадянські реалії сучасності та існування в руїнах.

Бієнале «Art-Bread»
Організація бієнале як масштабної виставки, що проходить раз у два роки, є неабиякою заявкою молодої інституції про наміри методичної багаторічної роботи. У саму назву бієнале – «Art-Bread» – «Хлєбзавод» вплітає свій інституціональний код, з котрим він вже неодноразово працював в таких проектах: «Рухоме нерухоме», «Hlebzawod Art Prize», «Конверсія хліба» тощо. Ним невтомно відпрацьовується та проблематизується образ хліба, як одної із фундаментальних основ української культури. Саме тому однією з локацій бієнале буде Музей Хліба, розташований у Національному еколого-натуралістичному центрі на вул. Вишгородській, 19, де художникам буде дана можливість попрацювати з контекстом музею Хліба, та дітячої навчальної інституції, організованої ще за радянських часів. Другою локацією бієнале є сам ЦСМ «Хлєбзавод» на вул. Кирилівській, 65б. Розміщуючи проект на двох локаціях, Хлєбзавод працює в уже звичних традиціях великих виставок, де локації розкидані по міському простору, і разом з подією вибудовує нові культурні маршрути.
Бієнале «Art-Bread» підіймає питання, котрі вже неодноразово лунали у проектах Хлєбзаводу: переосмислення пострадянської спадщини, історії та міфів. Учасники проекту – покоління, що частково виросло під час радянської влади або виховувалось сформованими радянською культурою батьками; вони отримали освіту в інститутах, заснованих у радянські часи. Чи доречно буде просто забути минулу історію та жити далі? Чи доцільно клеймувати одною міткою ката і злодія всіх діячів того часу? Тільки відпрацьовуючи та критично осмислюючи сучасність, можливо сформувати власну позицію до історії та реальності, а також переоцінити цінності минулого.

На відкритті вхід вільний!
Після відкриття16-18 грудня, вхiд 50 грн вирученi кошти пiдуть на купiвлю космiчного хлiба, який в музеї наразi вiдсутнiй.

Народний музей хліба
Вишгородська 19

бачите помилку, пишіть сюди