EN

Аудіовізуальна робота про тугу за Кримом в ютубі

11 грудня о 21.00

Текст організаторів:

Аудіовізуальну роботу про тугу за Кримом покажуть в ютубі. Але ненадовго.

11 грудня, 21:00 (буде доступно для перегляду до 23:59 12 грудня)

Посилання на youtube-канал: https://www.youtube.com/artpolechannel 

Київська міждисциплінарна художниця Оля Михайлюк та мінський саунд-артист SK.EIN (Сергій Кравченко) створили майже 30-хвилинний відеоарт про тугу за Кримом. Цього літа вони поїхали в Хорли — селище в Херсонській області, розташоване на півострові Гіркий Кут, яке відділяє від Криму всього 30 кілометрів води. Саме там вони відзняли основний відео- та аудіоматеріал. Пізніше в київській студії тривала робота з музикантами з Маріуполя, Стамбула та Києва, які доповнили звучання твору імпровізаціями з використанням баглами, дудуку / кларнету та традиційного українського бубну.

Аудіовізуальну роботу, яка народилась в цій співпраці, назвали “Ніхто не острів”, процитувавши вірш найвідомішого поета-метафізика Джона Донна. “Ніхто не острів” — це медитативно-абстрактне полотно, яке дає простір для спогадів, передбачень і, звичайно, питань — філософських, політичних і глибоко особистих.  Роботу викладуть в онлайн всього на 27 годин: вона доступна для перегляду в youtube з 21:00 11 грудня до 23:59 12 грудня. Цей перегляд — для того, щоб кожен міг потрапити на кордон зі своїм півостровом, на межу з недосяжним і прихованим, кудись вглиб себе. Або просто в степові трави.

Оля Михайлюк: “Я так багато часу провела наодинці з цими травами й морем, знімаючи й монтуючи, що досвід спільного перегляду онлайн буде для мене особливим. Твір вийшов не так загально про Крим, як про наші взаємозв’язки з півостровом. І про те, що “ніхто не острів”. Про близькість і неможливість торкнутися. Це схоже на марення чи спогад. Сподіваюся, згадати зможуть навіть ті, хто ніколи не був на півострові».

SK.EIN: “Через те, що Білорусь зараз теж трохи схожа на острів, мені не вдалося  потрапити в літню експедицію на межу Криму й материкової України. Я дивився та слухав зібрані там матеріали й перетворював їх в аудіоколажі. Це така покрокова стратегія, в якій нам вдалося майже без слів знайти спільне місце для музики, візуального та сенсів. Пізніше ми все ж зустрілися, записали в Києві живі інструменти й навіть з’їздили в Хорли, щоб дописати матеріал. Але ідея твору про відстані народилася саме на відстані”.

Довідка:

Оля Михайлюк – міждисциплінарна художниця, публицстка та перформерка з Києва. Засновниця та кураторка багаторічного фестивалю Шешори / Арт-Поле, який відбувався протягом 12 років та  переріс в однойменну культурну агенцію. Авторка мистецького проєкту “Розділові” за участі Сергія Жадана (2014-2020).

SK.EIN (Сергій Кравченко) – архітектор, музикант та саунд-артист з Мінська, перкусіоніст в Port Mone, автор текстів та музики в Polyn, соло-музикант в SK.EIN.

Проєкт “Крим. Третій вимір” реалізується мистецькою агенцією АртПоле за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Комунікаційно проєкт підтримує агенція proto produkciia.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.