EN

Astian Rey в київській міській галереї мистецтв «Лавра»

17 лютого о 18.30

Текст організаторів:

Відкриття нового проекту художника та скульптора Astian Rey. Через образи дерев’яних скульптур та інсталяцій художник розмірковує над сучасним переосмисленням сакральних символів та запрошує долучитись до філософського діалогу про час та культурні коди цивілізацій.
Чи можна висунути припущення, що символи, відомі людству з давніх давен існують поза часом? Дослідження взаємозв’язків між культурним кодом давніх цивілізацій та сучасним світом дає змогу зробити висновки, що архаїчні символи ніколи не втрачали своєї актуальності та набувають нових сенсів у світосприйнятті сучасної людини. Протягом усієї історії людства одні й ті ж самі “знамена” могли спонукати суспільство як до добрих вчинків так і до насильства та нетерпимості по відношенню до етнічних груп, що сповідують інші погляди. В такому контексті символ зазнає смислової трансформації та стає багатогранним, що, у свою чергу, не дає можливості його ідентифікації в позитивному чи негативному значені.
“Сакральний мінімалізм” – саме таким терміном Астіан Рей характеризує власний художній стиль, а сюжетна складова більшості творів формується завдяки ґрунтовним дослідженням у сфері містики, філософії та алхімії. Роботи, на яких зображені різні символи, інколи досить завуальовані та неоднозначні, покликані створити конфлікт у розумовому потоці сучасної людини, пробуджуючи інтерес до сакрального, метафізичного та того, що лежить за межами ірраціонального сприйняття. Астіан вважає, що глядач перш за все мусить сам наділити той чи інший твір божественним або ж демонічним сенсом, адже, лише пізнаючи дуальність навколишнього світу, можна осягнути істину, що криється на межі цих двох понять.
За підтримки: БФ «Мистецтво без меж»
​Графік роботи: чекаємо на вас щодня окрім неділі та понеділка
з 12:00 – 18:00
Вхід на виставку вільний
Всі відвідувачі повинні мати при собі один із наведених нижче документів:
– сертифікат про повну вакцинацію (дві дози вакцини),
– негативний PCR-тест, або тест на антиген, що зроблений не пізніше, ніж за 72 години,
– довідка про одужання після COVID-19 (зроблена протягом останніх 6 місяців).
Проєкт триватиме до 3 березня.

Київська міська галерея мистецтв «Лавра» (біла зала)
пров. Лаврський, 7

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.