EN

Artist talk із Михайлом Алексеєнком

У середу 25 січня о 18:30 Artist talk у PinchukArtCentre з номінантом на “Премію PinchukArtCentre 2022” Михайлом Алексеєнком.

Текст організаторів:

Ксенія Малих, співкурторка виставки «Об’єднані. PinchukArtCentre Prize 2022» та модераторка зустрічі, поспілкується з Михайлом Алексеєнком про роботу «Уламки», яка представлена на виставці, в контексті його мистецької практики та викликів сьогодення.
Подія проходитиме у просторі виставки на 2 поверсі в PinchukArtCentre. Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/ja2YF7tGko4REiSSA
Проєкт «Уламки» виник після експедиційних поїздок митця з документування ситуації в звільнених від окупації містах Київської області. Серед різноманітних понівечених предметів художник часто знаходить розбиті кришталеві вази та келихи. На відео, яке експонується в артцентрі, зафіксовано процес склеювання крихітних шматочків кришталевого скла. Також відвідувачки та відвідувачі виставки можуть побачити результат – склеєний келих із вкритою тріщинами поверхню, який перетворюється на артефакт, що зберігає спогади про війну.
Михайло Алексеєнко — номінант на Премію PinchukArtCentre 2022. У 2013 році закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури (майстерня станкової графіки). Працює з різними медіа, в своїй творчій практиці переважно займається естетикою взаємодії, працює з темами міфу та реальності, також вивчає вплив радянського та пострадянського простору на сучасність. Співзасновник групи «ЙОД» (2013) та арт-сквоту «Хаят» (2011). Організатор та куратор незалежного мистецького простору «Квартира 14» (2016). Живе і працює в Києві.
Премія PinchukArtCentre – загальнонаціональна премія у сфері сучасного мистецтва, метою якої є відкриття, підтримка та розвиток нового покоління молодих українських художни_ць. Присуджується українським художницям та художникам у віці від 18 до 35 років що два роки, починаючи з 2009.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.