EN

Арт-премія Artists Prize

Текст організаторів:

Montblanc та галерея The Naked Room запускають спільну арт-премію Artists Prize.

Бренд Montblanc та галерея The Naked Room запускають спільну премію Artists Prize першу в Україні професійну подію в області сучасного мистецтва, якою художники нагороджують художників. Переможця назвуть в листопаді 2021 року. 

Artists Prize – унікальна подія. Перш за все, це професійна премія, в рамках котрої саме художники, а не куратори або арт-критики, оберуть найцікавішого представника української арт-сцени. Таку механіку конкурсу запропонували кураторки та засновниці The Naked Room Марія Ланько та Лізавета Герман. Адже саме художники можуть побачити неочевидні речі та представити публіці нестандартні персоналії, про яких, можливо, не надто добре знають у медійному просторі, від чого їх роботи стають ще цікавішими. 

Компанія Montblanc існує вже більше 100 років. За цей час вона відточила увагу до деталей до абсолютного ідеалу. Раніше бренд фокусувався на тонкощах “мистецтва письма”, та згодом розширив свої інтереси. З першого дня заснування Montblanc підтримує розвиток культури у різних країнах світу, а також проводить окремі премії для меценатів мистецтва. Адже саме мистецтво – це ї є справжня розкіш. Культурний фонд бренду допомагає музикантам, письменникам та художникам. Українські представники компанії мріяли запустити цю прекрасну ініціативу у нашій країні та давно виношували ідею арт-премії. Нарешті, цим мріям судилося справдитись. Коли рішення було прийняте остаточно, Montblanc обрали The Naked Room як партнера зі спільними цінностями та метою – надавати підтримку локальним митцям та допомагати їм розвиватись.

“Ми хочемо аби у митців була та свобода, ресурси та можливості, котрі дозволять їм реалізувати свій талант. Montblanc спонукає розкрити весь свій потенціал та йти власним шляхом до успіху. Не боятися обирати нестандартні рішення і виходити з тіні, демонструючи світові своє мистецтво”, – розповідає бренд менеджер Montblanc Тетяна Радченко.

Премія покликана відмітити творчість українських авторів та авторок, чий творчий доробок високо цінується у професійному комьюніті, проте їх роботи часто залишаться без заслуженої уваги аудиторії. Artists Prize має на меті змінити цю ситуацію та подарувати митцям потрібну підтримку й визнання. 

“До участі в журі премії ми запросили 11 художників і художниць. Вони представляють різні спільноти і міста, різні художні мови і стратегії. І кожен з них має дуже персональний і осмислений погляд на те, чим сьогодні є сучасне мистецтво”, – розповідають кураторки The Naked Room Лізавета Герман та Марія Ланько. 

Організатори інших премій часто вимагають від художників вписуватись у певні рамки – бути “до 30 років” або мати за плечима довгий список із призів та премій. Для участі у Artists Prize не існує жодних подібних обмежень. У той же час є інша важлива умова – участника має номінувати один із членів журі, самому податись на премію неможливо. 

До журі премії увійшли: Павло Маков, Олександр Чекменьов, Алевтина Кахідзе, Саша Курмаз, Катя Лібкінд, Петро Ряска, Олена Субач, Ярема Малащук та Роман Хімей, Микола Карабінович, Аліна Клейтман і Анатолій Бєлов. Кожен з них номінує одного претендента, а в листопаді цього року усі члени журі зустрінуться та проведуть дискусію, за результатами котрої і оберуть переможця. Урочисту церемонію нагородження також проведуть в кінці осені 2021.

На сайті Artists Prize опубліковані відео з кожним членом журі, у яких вони пояснюють власний вибір та діляться роздумами про сучасне мистецтво загалом. Павло Маков розповідає, що номінував Віталія Кохана через те, що той своїм мистецтвом “не розповідає тобі, а розмовляє з тобою”. А Ярема Малащук та Роман Хімей пояснюють, чому свідомо обрали не художника, а фешн-дизайнера Антона Бєлінського. З усіма історіями можна ознайомитись за посиланням. 

Свої соцмережі бренд перетворить на повноцінний мультимедійний елемент Artists Prize та щоденник проекту, де будь-хто охочий зможе ознайомитись із різними етапами створення та проведення премії.

Переможець отримає 100 000 гривень від Montblanc. Бренд також профінансує персональну виставку призера, яка пройде у галереї The Naked Room під кураторством Марії Ланько і Лізавети Герман, а також митця, який висунув кандидатуру переможця, в березні 2022 року.

Премія Artists Prize від Montblanc в партнерстві із галереєю The Naked Room зробить свій внесок розвиток української арт-сцени.

Montblanc – це міжнародний бренд, історія якого почалась у 1906 році. Славу Дім отримав завдяки спеціалізації на створенні ексклюзивного письмового приладдя із застосуванням революційних технік виконання. Компанія давно підтримує розвиток мистецтва по всьому світу. А з 1992 року нагороджує меценатів сучасного мистецтва престижною премією Montblanc de la Culture Arts Patronage.

Арт-простір The Naked Room відкрився в самому серці вулиці Рейтарської в 2018 році. Він об’єднав під одним дахом галерею, бар з натуральними винами і книжковий корнер від видавництва IST Publishing. Проект заснували Лізавета Герман, Марія Ланько і Марк Реймонд Уілкінс.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.