EN

 Антон Усанов про молоде мистецтво Полтави

Куратор Антон Усанов (Полтава) про напрямки та теми молодих художників. Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду». 2020 рік.

Антон Усанов в сюжеті про:

Молоде мистецтво найцікавіше в Полтаві за межами навчальних інституцій, тому що, на жаль, навчальні інституції повністю ламають свідомість художників. Думаю, це — проблема загальноукраїнського масштабу. Художники, виходячи звідти, володіють техніками, але не знають, до чого їх прикладати і про що говорити. Людина знаходиться в абсолютному дзені — з порожнечою в голові. 

Мене цікавлять художники, які не пройшли цю муштру, які мають власні екзистенційні проблеми — юнацькі, наприклад, — у яких є почуття незавершеності буття. Цікаво стежити за розвитком таких художників. Наприклад, Вартан Маркар’ян або Діма Білоконь. 

В Полтаві найбільш актуальна тема еко: екосвідомості, боротьби за природу, за місце природи в соціумі — це дуже полтавська тема. Вона була і буде тут присутня завжди. 

Полтава весь час бореться з природою, і не зрозуміло, чого більше: міста чи природи, бо природа останнім часом активно перемагає місто, проникає в нього, руйнує. Але художники все одно стоять на захисті природи, тобто вони активно відстоюють її права і вважають, що її тут радикально недостатньо і потрібно ще більше. 

Вони малюють частково антиутопічну картину, коли природа розповсюдиться всюди. Мені подобається, що на зрізі цієї теми екологічності видно співіснування людини і природи. Полтавські художники не займаються теорією в загальногуманітарному ключі, тому на них не так впливають тренди, які заходять на мистецтво. Їхнє мистецтво не стає грантоугодним, тому навіть якщо тут піднімається тема природи і еко, то це —  дуже своєрідні розмови з урахуванням полтавської містичності — теми, яка тут теж перманентно присутня вже багато століть. Думаю, що з цим теж треба вміти працювати, і в цілому ми намагаємося працювати з містикою і з духами.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.