EN

Антон Логов в Ya Gallery Kyiv

12 травня о 10.00

Текст організаторів:

Виставка Антона Логова “Ґрунт”.

Одним із невирішених питань людської історії є те, як бачить людина. Здається, нікому навіть на думку не спадало, що середньостатистичний чоловік Епохи Відродження і активіст, до прикладу, Французької революції дивилися на світ по-різному. Тим більше така різниця могла б бути між давно минулими часами й людиною сьогодні. Мистецтвознавець Джонатан Крері у пошуках відповіді до цієї нерозв’язаної задачі припустив, що способи бачення виходять зі способів творення візуального мистецтва.

Вже ні для кого не є одкровенням, що точні та вивірені пейзажі на ренесансних полотнах створювалися за допомогою камери-обскури. Особливість її роботи полягає у тому, що аби схопити проєктоване зображення, глядачеві потрібно зберігати спокій, дивлячись обома очима водночас. Тільки за цієї умови картина стане достовірним відбитком реальності.

Сьогодні навряд чи хтось користається тим нехитрим пристроєм. Ми живемо у нову епоху. Людство стало на нову щаблину візуальності, коли на зміну камері-обскурі прийшов стереоскоп. Це пристрій, що допомагав побачити об’ємним площинне зображення. Стереоскопічне зображення подвоюється для споглядання лівим та правим оком окремо, синтезуючи новий вимір вже відомого.

Якщо ж уявляти собі об’ємність абстракції, то її зразком може бути новий проєкт Антона Логова “Ґрунт”. Його багатовимірність лежить поза сумнівом і апелює до глибини (фізичної та метафізичної) самого поняття ґрунту. “Я намагався створити “калейдоскопний” образ світу, який нам не належить”, — проголошує митець. І закликає не визнавати його роботи площинними.

Погляд на цей проєкт, аби він охопив усю його повноту, має розчепитись, подібно до того, як автономізується ліве та праве око у погляді всередину стереоскопа. “Ґрунт” — це не просто вишукана гра із кольором. Золото родючого нашарування, рідна земля, зерно, що проростає із нього (зерно ідеї та хліба), волога охра та сухий пісок. Переплітаючись із чистим кольором ці означувані перетворюються на поліфонію символів, в об’єм самого поняття “ґрунт”.
Марина Богуш

Для виставки «Грунт» була спеціально написана звукова тема київським музичним гуртом “Melting clouds”.

Виставка триватиме по 5 червня.

Ya Gallery Kyiv
Хорива, 49Б

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.