Меню

Антон Кашшай в Музеї Шолом-Алейхама

23 квітня о 19.00

Текст організаторів:

98-річчю від дня народження Антона Кашшая присвячується…

Художник Антон Михайлович Кашшай (1921–1991) — визначний майстер українського образотворчого мистецтва другої половини ХХ ст. Один з геніїв закарпатського мистецького явища, яке дало світові цілу плеяду зіркових митців. Він добре відомий як автор прекрасних епічних карпатських пейзажів, що розкриваються широкою гамою емоційних настроїв — від тонких і ліричних до потужних, монументальних. Картини Антона Кашшая прикрашають зібрання багатьох художніх музеїв та галерей України та світу — від Національного музею українського образотворчого мистецтва, Третьяковської галереї, Пушкінського музею, і до музеїв в Канаді, Америці, Японії, Італії, Норвегії, Румунії, Угорщини, Чехії, Словаччині та в багатьох інших країнах.
Він був безумовним новатором, який зумів трансформувати власну живописну мову від реалістичної традиції до яскравих новаторських відкриттів. У другій половині ХХ ст. Антон Кашшай суттєво вплинув на розвиток українського живопису, збагативши його своїми творчими здобутками.
На зустрічі поговоримо про закарпатський культурний феномен, про його художників, і, зокрема, про Антона Кашшая.

Про художника:
Антон Кашшай народився 24.02.1921 р. у с. Дубриничі Перечинського району, що на Закарпатті, в сім’ї лісничого.
Він зростав в атмосфері надзвичайного культурного злету в регіоні, який призвів до розвитку потужних мистецьких процесів. Отримав професійну освіту безпосередньо від засновників мистецького феномену — Й. Бокшая, А. Ерделі, А. Борецького, Е. Грабовського та ін. Жив та навчався поруч з видатними особистостями.
Майже все свідоме життя прожив в Ужгороді, де вчився, творчо працював, одружився, виховав трьох синів та підготував цілу генерацію молодих майстрів.
Він багато подорожував, вивчав мистецтво у всьому світі. Був особисто знайомий з видатними людьми свого часу — Рокуелом Кентом, Ернестом Хемінгуейєм, Туром Хеєрдалом, Сергієм Параджановим, Тетяною Яблонською та іншими.
Цілком освоївши уроки старших майстрів, сформував власну творчу манеру, розробив новаторські прийоми живопису, чим суттєво розширив потенціал існуючої образотворчої традиції.

Лектор :
Кашшай Олена, мистецтвознавець, історик мистецтва, арт-коуч, експерт, лектор, автор освітніх програм з історії мистецтва та арт-менеджменту.
Член Національної спілки художників України

Вартість квитка – 150 грн.

Сплату абонементу можна здійснити на карту Приват Банку до початку лекцій: 4731 2191 1301 8703 Кашшай Олена Степанівна (вкажіть в коментарях: Ваше ім’я, прізвище та е-мейл).
Іменний абонемент прийде вам на пошту після сплати.
Після здійснення сплати прохання повідомити у Вайбері чи Мессенджері на номер 067 154 61 12 про здійснення оплати.

Контакти:
Viber/ Тел.+38 067 154 61 12
e-mail: elenakashshai@gmail.com

Музей Шолом-Алейхама
Велика Васильківська, 5

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою