EN

ANTIQVITAS NOVA:  левкас, графіка, скульптура та гесографія – мистецтво винайдене в Україні

В Нью Йорку, на Манхеттені, 20 травня – 19 червня 2022 року, в Українському Інституті Америки відбудеться виставка львівських митців – Олега та Олександра Денисенків.  

Текст організаторів: 

На виставці буде представлено подорож мистецтвом Олега Денисенка: скульптуру, графіку та левкаси, а також відбудеться світова премєра нового виду мистецтва – Гесографії, що винайдений у тандемі з його сином Олександром. Куратором виставки є Вальтер Гойдиш, PhD, директор Art at the Institute.

 

 

“Олег Денисенко відомий світу своїми віртуозно складними офортами…свої нові праці митець створює у нововинайденій ним техніці – гесографії, що поєднує давні прийоми гравюри, левкасу і живопису.” (The New York Times, Нью-Йорк, США, газета 27/04/2022)

Кожного великого митця, поза творчою уявою та майстерністю, великим робить інноваційний прорив, що він здійснив. Дюрер став Дюрером, зокрема, завдяки новаторству в друкарській графіці, Рембрандт – завдяки інноваційній техніці лесування – “поезії світла й тіні”. 

 

 

Олег Денисенко зробив свій внесок винайшовши Гесографію – новий вид витончених мистецтв. Передумовою її винайдення стали десятиліття невпинних творчих пошуків у різноманітних жанрах. Гесографія, закорінена в традиції й урухомлена інновативністю, є квінтесенцією творчості Олега Денисенка. 

Гесографія синергетично поєднує чуттєву рельєфність скульптури, витонченість та символічний наратив графіки, одухотвореність левкасу та високі емоції живопису.

Гесографія – це патентований винахід, що представляє Україну на світовій мистецькій арені. Гесографія – це мистецтво створене в Україні – інтелектуальний спадок для майбутніх поколінь. (більше про гесографію: https://www.antiqvitas-nova.art/the-story-of-gessography/ )

 

 

На виставці також представлено ренесансний бренд – AETHER, заснований Олександром Денисенком. AETHER – це перші у світі мобільні картини – мистецьке вбрання для iPhone. Кидаючи виклик статусу кво, AETHER повертає високе мистецтво у щоденність, відновлюючи втрачену ренесансну цілісність. (WWW.AETHER.BOUTIQUE)

 

 

Олег та Олександр Денисенки закликають мистецтво до протистояння російській агресії, тому важливою частиною їх проекту є благодійна складова. Митці долучились до UCU Humanitarian aid Українського католицького університету, за участі якого організована виставка. Іціціатива спрямована на подолання гуманітарної кризи в Україні, викликаної повномасштабним вторгненням росії, та здійснюється за посередництва UCU Foundation (Чікаго, США). 2.37 мільйонів доларів США – внесок який вже зробив університет для перемоги над російським окупантом. (https://ucufoundation.org/)

Логістичним партнером виставки є компанія Міст.

Про митців:

Олег Денисенко – український художник, що здобув світове визнання. Володар понад 30 міжнародних нагород. Дійсний член Академічного сенату Римської академії сучасних мистецтв. Суть генія Олега Денисенка в ре-комбінуванні класичних тем, великій увазі до деталей, скрупульозності виконання та винайденні нових технік художнього виразу. Твори Олега Денисенка є в колекціях Королівського Палацу у Стокгольмі, Королівській академії у Лондоні, культових музеях світу та приватних колекціях.

Олександр Денисенко – візіонер ANTIQVITAS NOVA, співвинахідник Гесографії, засновник бренду AETHER. Олександр переконаний: мистецтво є ключовою цінністю в нашому житті. Олександр – кінорежисер, лауреат 28 міжнародних нагород; учень і асистент володаря “Оскара” – Анджея Вайди. Фільм Олександра Wonderwall, який здобув гучне світове визнання, переосмислює тему Чорнобиля з емоційно нової точки зору – без стереотипного домінування страху й тривоги. Опираючись на творчий досвід, Олександр втілює свої ідеали, творячи візію ANTIQVITAS NOVA – стилю життя, де Ви проявляєте себе через мистецтво: прочитуючи мудрість століть – спрямовуєте хід сучасності.

Більше про митців: WWW.ANTIQVITAS-NOVA.ART

* картина на афіші – “Вдале полювання” є алюзією російської інвазії в Україну. Це алегорія вільного та незалежного народу України, повноправного господаря своєї землі. Гасло українців – “Волію миру” натякає на добре відому істину: “Волієш миру – готуйся до війни”. Цивілізованість прагне миру, але мир процвітає там, де добро не лише з кулаками, а й добре озброєне. Україніці – миролюбна нація, але завжди готова відстояти свою свободу. Варварський російський ведмідь, підкорений українським воїном – зустрів свою долю. Тризуб, що увінчує спис, яким пробито голову “медведя” – став знаменням долі агресора.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.