«АНТИКВАР» в «КалитаАртКлуб»

«АНТИКВАР» в «КалитаАртКлуб»

13 жовтня о 18.00

Текст організаторів:

Презентація журналу «АНТИКВАР» №124: «Світ і світло Вільгельма Котарбінського».

Презентація свіжого випуску журналу «Антиквар», а також вернісаж авторської графіки Олени Придувалової, яка з’явилася під час роботи над колекційною серією вкладних аркушів видання (часопису).

«АНТИКВАР» в «КалитаАртКлуб»

Ганна Шерман, головна редакторка журналу “Антиквар”

«Антиквар» №124: «Світ і світло Вільгельма Котарбінського» повністю присвячений дослідженню життя та творчості Вільгельма Котарбінського, чия творча біографія була пов’язана з Києвом понад 30 років. До масштабного проєкту долучились автори з п’яти країн, де жив та працював художник — Польщі, України, Італії, Білорусі, Росії. Це перше об’ємне видання про художника і найбільший за обсягом випуск (200 сторінок) за всю історію «Антиквара». Робота над номером тривала 1,5 роки. Попри повну відсутність архіву митця, який розсереджений у приватних колекціях та державних архівах різнизних держав, авторами проєкту зібрані унікальні матеріали про Вільгельма Котарбінського, більшість з яких будуть оприлюднені вперше.

«АНТИКВАР» в «КалитаАртКлуб»

В Котарбінський, фото не пізніше серпня 1894 р

Ініціаторкою створення тематичного номеру, запрошеним редактором випуску та меценаткою проєкту стала магістрант Інституту історії мистецтва Варшавського університету Олександра Пеліховська.

«АНТИКВАР» в «КалитаАртКлуб»

В. Котарбінський, “Херувим”, Володимирський собор, фото 2015 р.

Серія творів Олени Придувалової, яка будет представлена на вернісажі в рамках презентації «Антиквара», народилася під час роботи художниці над створенням омажу (твори-присвяти) Вільгельму Котарбінському. Прообразом послугували зображення Серафимів у парусах малих куполів Володимирського кафедрального собору, які прикрасили й обкладинку свіжого номеру «Антиквара».

«АНТИКВАР» в «КалитаАртКлуб»

Художниця Олена Придувалова

Видавничий дім «Антиквар» заснований у 2006 році у Києві. Створює  однойменний друкований журнал про мистецтво та колекціонування, дописувачами якого є відомі українські та зарубіжні мистецтвознавці, історики, куратори галерей, а також видає спеціалізовані книги. Окрім стандартних номерів журнал публікує тематичні спецвипуски. Серед нещодавніх проєктів №119: «Герб&творці», №120: «Medicina nobilissima», №121: «Колекція родини Понамарчуків», №122: «Музей костюма і стилю Вікторії Лисенко», №123: «Музей сучасного мистецтва Одеси». У 2021 році ВД «Антиквар» відновив видання журналу «Український театр».

Галерея «КалитаАртКлуб»
Малопідвальна, 21/8

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.