Акція Анни Кравець: “Чого потребує дуб? Експеримент зі зміщення суб’єктивності.” Запрошуємо усіх охочих взяти участь: акція не обмежується географічно, пропонуючи заснувати спільноту для обміну знанням та рослинного сторітелінгу.

Чому може нас навчити турбота про дуб? Чи здатні ми уявити себе на місці рослини? Анна Кравець пропонує переглянути типи стосунків, що визначають нас у суспільстві. Як змінюємось ми, засновуючи стосунки з рослиною?

«7000 дубів», висаджених Йозефом Бойсом, височіють і досі, ставши пам’яткою у ландшафті – або ж, тепер і нагадуванням про те, що наступні 38 років можуть уже не бути настільки сприятливими для росту нових дубів.

Сьогодні домінантні типи стосунків та виробництва схильні віддаляти людину від розуміння процесів, до яких вона не залучена. Разом з тим культура вирощує чимдалі усе більш централізовану суб’єктивність, засновану на потребах Я, що деколи тоне у нарцисичному дзеркалі, засліплене собою.

Зібране знання про потреби дуба (каштана, платана, апельсина чи персика) варто перевірити на практиці. Механічно відмовляючись від нарцисизму через ці вправи, ми засновуємо нові стосунки, співаючи дифірамб здібностям людської уяви.

Запрошуємо усіх охочих, не обмежуючись Києвом чи Україною, приєднатися до групи зі збору жолудів та вирощування з них дубів, вигадування їхнього майбутнього та генеалогій у минулому.

КОЛИ; ДЕ:

20 – 26 вересня – посадка дубів, роздуми про їхню долю, обмін знанням та питаннями.

27 вересня. 14.00 – історії насінини та дерева, сесія сторітелінгу. Зустріч: Бойлерна на Подолі, вул. Оболонська, 19.

Анна Кравець – дослідниця, радіожурналістка, аудіопродюсерка, художниця, перекладачка, aвторка проекту експериментальної радіомайстерні Радіо Інтернаціонал в рамках Київської бієнале 2017 та фестивалю «Варшава в будові» 2018, учасниця бієнале Matter of Art у Празі, резиденції Звуки Пруту в Чернівцях. Досліджує механізми колективної уяви, антропологію голосу, експериментальні медіа, а також філософії рутини та умови праці в авторській програмі The Art of Work (Radio Ukraine International/ Cashmere Radio) та в рамках Гуртка з вивчення нестабільної зайнятості.

Подія відбувається в рамках серії перформативних акцій, долучених до виходу книжки “Йозеф Бойс. Кожна людина — художник”.
Кураторка: Леся Кульчинська

Друзі, усі заходи ми проводимо, суворо дотримуючись правил безпеки під час карантину. Просимо під час заходів користуватися масками та дотримуватися дистанції у 1,5 метра між відвідувачами Усіх гостей ми забезпечимо масками й санітайзером.

Враховуючи ситуацію із COVID-19, кількість учасників заходів буде обмеженою. Тож, підтверджуйте свою присутність, натиснувши “зарезервувати місце”.