EN

АННА ГРУЗІНА ПРО ВИСТАВКУ ZLAM


Міжнародна виставка дизайнерів та художників у D.HUB (Київ), 27 серпня – 13 вересня.

Текст організаторів:

Вперше в Україні відбувся сміливий мистецький експеримент: в одному просторі об’єднали картини сучасних українських художників з роботами, створеними молодими зірками українського та легендами світового предметного дизайну.

26 серпня відбулося відкриття арт-проєкту ZLAM: art meets design, ідея якого – відобразити вплив складних, зламних моментів на творчість художників та предметних дизайнерів. Головним дизайнером виставки ZLAM став відомий український дизайнер інтер’єрів Юрій Зименко. Він об’єднав картини Миколи Білоуса, Євгена Петрова та Рустама Мірзоєва в 20 концептуальних експозицій разом із предметами справжніх зірок українського дизайну, серед яких Катерина Соколова, Вікторія Якуша, студія Сергія Махно, Юлія Яланжи, а також культовими предметами від Вернера Пантона, Арне Якобсена, Ееро Саарінена, подружжя американських дизайнері Чарльза та Рей Імзів та ін.

«На виставці ZLAM відбулося зразу декілька цікавих прем’єр, – розповідає організаторка виставки, креативна директорка ТЦ Домосфера та D.HUB Наталія Кравець. – Це крісло «Бакібол» від молодого, але досвідченого  дизайнера з Одеси Святослава Зброя. На створення цього незвичного предмету автора надихнуло молекулярне сполучення у формі  усіченого ікосаедру. А ось інший відомий український дизайнер – Дмитро Сивак – представив насичено-жовте крісло, зроблене під впливом авангарду 20-х рр. ХХ ст. та руху De Stijl».

Окрім картин, предметів, альбомів, інтерактивних описів, з яких можна більше дізнатися про історію дизайну та його вплив на суспільство, частиною експозиції є скульптура відомого литовського митця Владаса Мацкявічюса Free Man, яку виконано з колючого дроту як символу огорожі, обмежень. В руках «вільної людини» – гаджет, який нібито продовження її самої, єдина важлива річ у житті та обмежений посередник у погляді на необмежений світ.

Співорганізатором виставки виступив Олександр Щелущенко, директор галереї «ЦЕХ». Спеціально для проєкту художник Рустам Мірзоєв написав дві роботи – «Жіночий портрет» та «Дівчина з гілкою». Іншою прем’єрою в Україні стала чотириметрова картина Миколи Білоуса «Берези». «Хоча Микола Білоус пережив багато особистих та творчих ZLAMів, все ж найважливішим ZLAMним моментом в його житті я вважаю, що вже у зрілому віці, після 55 років, він винайшов новий метод гармонізації кольорів шляхом інверсії. Це поставило його на власний щабель у мистецтві, поряд с такими художниками, як Рой Ліхтенштейн чи Ніко Піросмані», — повідомив Олександр Щелущенко.

Роботи зірок українського предметного дизайну та медіа-підтримку представила компанія HIS.UA, яка об’єднує дизайн-співтовариство та поширює обізнаність про український дизайн у світі.

Виставка проходитиме з 27 серпня по 13 вересня у D.HUB, Столичне шосе, 101, ТЦ Домосфера, 3 поверх. Вхід вільний.

Протягом виставки на площі D.HUB відбуватимуться екскурсії, лекції українських дизайнерів.

Більше про виставку ZLAM на сторінці події на фейсбуці: https://www.facebook.com/events/2775172176048942/ та сайті: https://d-hub.com.ua/

Отже:

де: креативний простір D.HUB, Столичне шосе, 101, ТЦ Домосфера, 3 поверх

що:
картини українських художників Миколи Білоуса, Євгена Петрова та Рустама Мірзоєва
предметний дизайн від українських зірок Вікторії Якуши (FAINA Design), Катерини Соколової (NOOM home), Дмитра Сівака (Sivak + Partners), Ігоря Гавриленка та Костянтина Кофти (спільний проект Sergey Makhno Architects та кутюр-студиї Kofta), Юрія Зименка (Design Studio Yuriy Zimenko), Святослава Зброя (ODESD2), Юлії Яланжи (Yalanzhi objects), Нікіти Букороса та Дмитра Козіненка (для WOO)
легенди світового дизайну від культових особистостей Le Corbusier&Pierre Jeanneret&Charlotte Perriand, Arne Jacobsen, Charles & Ray Eames, Carlo Mollino, Verner Panton, Gerrit Thomas Rietveld, Mariano Fortuny y Madrazo, Eero Saarinen, Christian Dell

історії та ZLAMні моменти
інтерактиви
лекції та дискусії
перегляд кінофільмів про мистецтво та дизайн
екскурсії із сюрпризами

хто: організатор проекту — Наталія Кравець, креативна директорка ТЦ Домосфера та D.HUB, головний дизайнер виставки – Юрій Зіменко, дизайнер інтер’єрів, керівник Design Studio Yuriy Zimenko, співорганізатор – Олександр Щелущенко, директор «Галереї ЦЕХ», координатори та медіа-підтримка – Анастасія Белогривцева, головна редакторка HIS.UA, Олег Клименко, управляючий директор Home Ideas Supply
чому: тому що мистецтво на ZLAMі здатне розбити межі звичайного

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.