EN

Андрій і Лія Достлєви в національному художньому музеї (Одеса)

11 грудня об 11.00

Текст організаторів:

Платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Одеський національний художній музей запрошують на виставку Андрія Достлєва та Лії Достлєвої «Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор».
«Щоразу, коли я з будь-якої причини викидаю їжу, відчуваю за це сором, — розповідають про свій графічний проєкт художники. — Ніяких логічних підстав у цього відчуття немає — я цілком можу собі дозволити не з’їдати те, чого не хочу їсти, і цим не можна комусь допомогти або когось врятувати.
Це просто залишки їжі на тарілці — та мені все одно соромно. Це відчуття укорінене не в логіці, а, скоріше, в моїй постпам’яті (за терміном Маріанни Гірш). Коли я був малий, бабуся розповідала мені різні історії зі свого життя, і серед іншого траплялися теж спогади про Голодомор. І цей сором за викинуту їжу походить якраз звідти, з історій про те, як моя родина пережила цей голод.
Щоб якось це проілюструвати і розібратися в цьому відчутті, протягом двох місяців ми документували сліди всієї їжі, яку викидали. Потім з цієї документації зробили колажі з фрагментами знайдених світлин, на яких присутні елементи пейзажу.
Чому пейзаж? Бо, на відміну від слідів, що їх залишив голод в нашій (як і багатьох інших українців — нащадків тих, хто пережив Голодомор) постпам’яті, слідів у фізичному просторі не залишилось — на відміну від переважної більшості інших колективних травм, які далі існують у ландшафті як місця пам’яті».
Андрій Достлєв, Лія Достлєва — митці, дослідники. Працюють з темами травми, постпам’яті, суб’єктності та репрезентації вразливих груп. Учасники виставок в Україні, Польщі, Литві, Чехії, Австрії, Італії, Іспанії, Нідерландах та інших країнах. Стипендіати програм Gaude Polonia від Міністерства культури та національної спадщини Польщі та Ukraine in European Dialogue від австрійського Institute for Human Sciences (IWM). Публікувалися у таких виданнях, як Eurozine, Baltic Worlds, Culture.pl, Korydor та інших.
Організатори:
✔️ платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє Мистецтво
✔️ forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні
✔️ Одеський національний художній музей

Виставка триватиме до 9 січня 2022 року (крім 1 і 7 січня).

Музей працює з 11:00 до 17:00 в будні та з 11:00 до 18:30 у суботу та неділю. Вівторок — вихідний.

Квиток у музей — 100 грн (загальний) або 50 грн (пільговий для учнів, студентів, пенсіонерів, людей з інвалідністю).

Одеський національний художній музей
Софіївська, 5А, Одеса

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.