EN

Андрій Достлєв в Києво-Могилянській Бізнес-Школі

24 березня о 19.00


Текст організаторів:

Відкриття виставки Андрія Достлєва — фіналіста Премії ім. Казимира Малевича 2020. Митець отримав спеціальну відзнаку kmbs за «За проривний концепт» з правом організації власної експозиції в стінах Школи.

«Для цієї виставки я відібрав акварельні малюнки з серії “OST: die Geste, die Landschaft, die Mitteilung” — ширшого проєкту на пограниччі фотографічних практик, над яким я зараз працюю», — каже художник.

Цей проєкт побудований на зібранні особистих фотографій і листівок, які циркулювали серед остарбайтерів — примусових працівниць і працівників зі східної Європи в нацистській Німеччині — та їх родин. На виставлених акварелях перемальовані зворотні сторони цих фотографій із пам’ятними написами та короткими повідомленнями. «З одного боку, мене цікавить сама ця форма збереження пам’яті про травматичні події, з іншого, — використання фотографії (медіуму і фізичних об’єктів — надрукованих відбитків) як маленьких жестів взаємної підтримки представників цієї спільноти людей, які опинилися в неволі».

Виставка триватиме до 30 травня.

Щоб взяти участь у відкритті, будь ласка, зареєструйтесь: http://bit.ly/30AhKba

Андрій Достлєв — художник, куратор і дослідник фотографії. Народився в 1984 році в місті Брянка, Україна; живе і працює в місті Познань, Польща. Працює з темами пам’яті, колективної травми, ідентичності та з можливостями фотографії як медіуму. Серед останніх виставок: “I still feel sorry when I throw away food – Grandma used to tell me stories about the Holodomor” в Університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина), “Fairy Castles of Donetsk” в галереї 20square7 (Берлін, Німеччина) та “Licking War Wounds” в галереї Centrala (Познань, Польща). Видав декілька фотокнижок з власними проєктами. В 2019 році отримав (разом з Лією Достлєвою) третій приз на Другій національній Бієнале молодого сучасного мистецтва. Запрошений дослідник інституту IWM (Відень, Австрія, 2019).

Премія імені Казимира Малевича заснована у 2008 році з ініціативи Єжи Онуха, директора Польського Інституту у Києві, та Войцеха Круковського, директора Центру Сучасного Мистецтва Замок Уяздовський, з нагоди 130-річчя від дня народження Казимира Малевича. Премія – це свідченням пам’яті та визнання художника польського походження, що народився у Києві. Премія Малевича вручається раз на два роки видатним українським сучасним митцям. У 2018 році до організації Премії приєдналися Український інститут та Інститут Адама Міцкевича.

Києво-Могилянська Бізнес-Школа
Волоська, 8/5

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.