Меню

Андрій Блудов та «Лабораторія 20» в Інституті проблем сучасного мистецтва

24 квітня о 19.00

Текст організаторів:

Презентація проекту «Station №5» Андрія Блудова та «Лабораторії 20» (Віталій Сердюков, Олександр Білозуб, Юрій Барсук). Координатор Наталя Стрижко.

Художники захоплюють виставковий простір мультимедійною інтерактивною інсталяцією. Вона складається з відеоарту, звукової інсталяції та інсталяції об’єктної.
Об’єктна інсталяція формується у вигляді зміясто викладених рейок-залізничних шляхів.
Прожектори відео направлені на два екрани, розташовані один навпроти другого, візуалізуюючи стан подорожі. Тут сконцентрований світ архетипів, пов’язаних з мандрівкою і важливими глибокими почуттями, що її супроводжують.
Світло і темрява – також персонажі проекту, що відіграють свою важливу роль. Вони є у відео, а також присутні як частина експозиції. В залі розлита темрява нічної подорожі, схожа на сон, цьому сприяє мерехтіння екранного зображення. Примарне світло вихоплює променями ультрафіолету зміясті рейки під ногами, що світяться холодним неземним сяйвом і стають білими, спонукаючи глядача до нового витка роздумів і паралелей.
Звук – м’яко, але наполегливо заповнює простір музично-речитативною мантрою «Гаятрі», яка логічно сполучається зі стуком коліс на стиках рейок.
Митці створюють своєрідний атмосферний театр без акторів, але з глядачем, зануреним у медитативний стан подорожі залізницею. Він влаштований заради індивідуального інсайту для кожного.
Про що ж ідеться? Про безупинність плину людського життя, вибір доріг, химерність їхніх сплетінь, перетікань та розходжень; про щастя цього руху і гіпнотичний стан занурення у себе, як у всесвіт, яким переміщаємося безупинно.
Проект провокує глядача прозріти світ архетипів, закладених в основу задуму. «Station №5» – це узагальнений образ, метафора особливого місця, що відряджає тебе у мандрівку й так само беззаперечно приймає додому. Тут є місце усвідомленню тих самих одвічних станів і переживань, властивих людині, котра рухається власним шляхом, – задуму, очікуванню, зустрічі, роздоріжжю, пригодам…
Автор ідеї проекту та концепції Андрій Блудов каже: «Для мене «STATION №5» – це і феномен музею «універсальних архетипів», і поняття «станції» або «транзиту» взагалі… Та головне, – це метафора людського життя як зупинки на шляху й, можливо, роздоріжжі. Місце, де живе зміна напрямків і спрямувань, вагань та щохвилинного вибору шляху. Територія очікувань і передчуттів, зона розлук і прощання. Тут вітають тебе з прибуттям, або бажають щасливої дороги, коли вирушаєш у путь. Тут зустрічається глобальне – «шлях» і «місце», «рух» і «зупинка», – концентрована сутність життя, його вдих і видих.

Олеся Авраменко, куратор проекту, Ph.D(Art), заввідділу візуальних практик ІПСМ НАМУ

Проект експонуватиметься по 26 квітня

Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України
Євгена Коновальця, 18Д

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою