Меню

Анатолій Криволап в галереї «Триптих Арт»

7 грудня о 16.00

Текст організаторів:

Проект «Анатолій Криволап. Пейзаж малого формату. Діалог на відстані 100 років».

Малий формат пейзажу потребує особливості композиції та оформлення, що надає картині повноти самодостатнього художнього твору.

Це своєрідний діалог з українськими художниками-пейзажистами, видатними майстрами картин малого формату кінця XIX –  початку ХХ ст. – П. Левченком, І. Похотоновим, П. Нілусом та іншими.

Анатолій Криволап

  • Член Національної спілки художників України.
  • Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012).
  • Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017). 

Народився 11 вересня 1946 року в м. Яготин Київської області (Україна).

Отримав класичну фахову освіту – закінчив Державний художній інститут у Києві, але шлях у мистецтві прокладав крізь власне уявлення про колір і відтінок.

Після закінчення інституту протягом 15 років вів непублічний спосіб життя – шукав себе у мистецтві, не бажаючи творити в єдиноприйнятому радянському стилі соцреалізму.

Упродовж тих років його як митця підтримував польський лікар Рішард Врублевський, із яким художник познайомився у 1978 році і який став не лише власником найбільшої колекції робіт Анатолія Криволапа, але і його близьким другом.

У 1992–95 рр. художник увійшов до мистецького об’єднання  «Живописний заповідник», вплив якого на сучасне українське образотворче мистецтво триває і донині.

За наступні двадцять років Анатолій Криволап здобув статус впливового митця, широко відомого в Україні й поза її межами.
Його картини експонуються, продаються й колекціонуються у всьому світі.

У 2011 р. художник став лауреатом загальнонаціональної премії «Людина року» у номінації «Митець року».
Того ж року Криволап став першим українським живописцем, чия фотографія з’явилася на обкладинці авторитетного журналу «Forbes».

9 березня 2012 р., у 198-му річницю із дня народження Тараса Шевченка,  відбулося оголошення і вручення Національної Шевченківської премії. Кращим у номінації «Образотворче мистецтво» комітет Шевченківської  премії назвав художника Анатолія Криволапа з циклом картин «Український мотив», до якого увійшли 50 абстрактних пейзажів живописця. Загалом цикл складається з семи серій, присвячених розмаїттю та красі української природи – від Кримських гір та Карпат  – до рідних для художника пейзажів Київщини.
Нині Анатолій Криволап очолює рейтинг найуспішніших українських художників. Його роботи входять майже в усі зібрання найвідоміших українських колекціонерів сучасного мистецтва.

У 2016 році в Музеї історії Києва відбулася персональна виставка, на якій  було  представлено понад 60 робіт – як із приватних колекцій, так і зовсім нові картини майстра. Однією з подій великої виставки стала презентація Премії Анатолія Криволапа, яку художник заснував для підтримки талановитої молоді.

У 2018 р. живописний проект «Анатолій Криволап. Український ландшафт», презентований галереєю «Триптих АРТ» на міжнародному мистецькому форумі Kyiv Art Fair, був визнаний фахівцями кращим проектом арт-фестивалю.

Виставка проходитиме по 27 грудня.

Галерея «Триптих Арт»
Десятинна,13

бачите помилку, пишіть сюди