EN

Анатоль Петрицький в МЦ «Шоколадний будинок»

4 лютого о 10.00

Текст організаторів:

Виставковий проєкт «АНАТОЛЬ ПЕТРИЦЬКИЙ. ЗАПЕРЕЧЕННЯ БАНАЛЬНОСТІ».
Натхненні авангардним театральним доробком українського художника-новатора, реформатора національної сценографії Анатоля Петрицького (1895–1964), дизайнери, музейники та модельєри об’єднали свої зусилля, щоб актуалізувати та популяризувати його мистецьку спадщину в сучасному світі.
Заживши слави ексцентричного харизматика та ворога рутини, Анатоль Петрицький здійснив справжню революцію в царині організації сценічного простору та дизайну театрального костюму. Відкритий мистецьким і технічним новаціям першої третини ХХ ст., він виробив свій неповторний художній стиль. Не зважав на лінійну перспективу, порушував пропорції, зухвало руйнував канони реалістичного мистецтва, застосовував у оформленні сцени конструктивістські ідеї і рухомі конструкції, чого не траплялося доти в національному театрі. Недарма режисер Лесь Курбас вважав Петрицького апологетом «формальної революції».
Новим був і підхід митця до театрального костюму. Його не цікавила лише функціональність чи краса: в своїх ескізах він наперед проєктував цілісний образ театрального персонажа. Власне, Анатоль Петрицький виступав як рівноправний з режисером співтворець вистави. Сценічні костюми буяли кольорами та вражали контрастними пластичними прийомами. Зачаровували екзотичним й водночас гармонійним поєднанням елементів традиційної української культури і стрімких, гострих ритмів тогочасного міста.
В експозиції будуть представлені оригінальні ескізи театральних костюмів Анатоля Петрицького з колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
Познайомившись з театральною творчістю майстра, студенти Майстерні графічного дизайну Віталія Шості (НАОМА) розробили акцидентні літери, які стали основою візуальної айдентики проєкту, і запропонували об’ємно-просторові композиції, що увійшли до експозиції. Виконання інсталяцій перетворилося на своєрідну лабораторію для експериментів. Проєкт супроводжуватимуть спеціально створені рекламні відеоматеріали, постери і сувенірна продукція.
Виставковий проєкт занурить відвідувачів у найвиразніший етап творчості великого майстра та вияскравить вплив його візуальних відкриттів на сучасне покоління митців і дизайнерів.
Також 5 лютого в межах Ukrainian Fashion Week 2022 у МЦ «Шоколадний будинок» відбудеться показ нової колекції «Bad Boy. Петрицький» бренду ZVOLI, створеної молодою українською дизайнеркою Єлизаветою Зволинською на основі елементів театральних костюмів Анатоля Петрицького. Яскраві аплікації, насичені кольори і об’ємні рукави та спідниці — інтерпретація творів митця у дусі естетики XXI століття.
Саме з відображення проєкту «Анатоль Петрицький. Заперечення банальності» розпочне свою роботу галерея IEV ART GALLERY. Міжнародний аеропорт «Київ» імені І. Сікорського спільно з Національним музеєм «Київська картинна галерея» відкривають новий мистецький простір для пасажирів А терміналу.
Презентація проєкту 04.02, вхід за запрошеннями
Вартість вхідного квитка на виставку: 150 грн.
Години роботи: 10:30 – 18:00
Каса працює до 17:00
Вихідні дні: понеділок, четвер
Проєкт триватиме до 20 березня.
Мистецький центр «Шоколадний будинок»
Шовковична, 17/2

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.