Меню

Анастасія Подерв’янська у Voloshyn Gallery

Поділитися сторінкою

6 вересня о 19.00

Текст організаторів:

Персональна виставка «Анатомічний атлас» Анастасії Подерв’янської.

«Анатомічний атлас» – нова серія текстильних об’єктів-аплікацій, де авторка досліджує тіло як конструкт засобами традиційних жіночих ремесел: вишивки та шиття. За словами художниці: «Технології сьогодення пропонують необмежені можливості, котрі вчора видавались футуристичною фантазією. Тіло людини – не стало винятком, воно перетворилось на своєрідний конструктор, який можна змоделювати за власним бажанням та обрати відповідний варіант».

У роботах цієї серії Подерв’янська пропонує глядачеві подивитись на анатомію тіла як на невід’ємний аспект людської тілесності. Втім, «Анатомічний атлас» не варто трактувати занадто буквально. Тут, зокрема, можна натрапити на зображення, що є більш подібними до символів, які кожен може сприймати по-своєму, ніж до документації фактичного стану речей. «Мені подобається грати з глядачем у гру, де ти даєш поштовх, а він переосмислює твори на свій лад» – говорить авторка.

Мистецька діяльність Подерв’янської є спробою побороти стереотипи щодо сприйняття текстилю як декоративно-ужиткового жіночого рукоділля завдяки використанню його у якості медіуму сучасного мистецтва. Складний та багатошаровий візуальний ряд авторка створює завдяки поєднанню багатьох технік. Текстильні панно зшиті з клаптиків вишитих рушників та серветок з мереживом, вишивку на яких виконано вручну. Крім того, роботи містять елементи колажу, вставки з парчевої тканини та ін.

Всі представлені роботи експонуються вперше.

Анастасія Подерв’янська народилась у 1978 році у місті Києві в родині художників. У 1996 році закінчила РХСШ, а у 2002 році – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, де навчалась на монументальному відділенні під керівництвом академіка М. А. Стороженка. До Національної спілки художників України авторку приймають одразу ж після закінчення нею НАОМА, у тому ж 2002 році. Перша виставка за участі Подерв’янської відбулась ще у 1992 році, з тих пір художниця брала участь у понад 40 групових проектах та пленерах. Лауреатка V Всеукраїнської трієнале художнього текстилю. Роботи Подерв’янської зберігаються у колекціях Музею історії Києва, Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та Музею сучасного мистецтва України, а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США. Твори Подерв’янської експонувались на міжнародних ярмарках, таких як: Scope Miami Beach (2017), VOLTA Basel (2018) та viennacontemporary (2018). У вересні–листопаді 2019 р. роботи авторки будуть представлені у рамках The 8th WTA International Biennial of Contemporary Textile Art у Мадриді, Іспанія.

Нині авторка живе та працює у Києві.

На відкритті гратиме DJ Mishukoff.

Voloshyn Gallery
Терещенківська, 13

бачите помилку, пишіть сюди